Wkładki do butów na ból kręgosłupa – dlaczego warto?

/, wkładki ortopedyczne/Wkładki do butów na ból kręgosłupa – dlaczego warto?

Utrzymując pozycję pionową, a więc chodząc, czy stojąc, cały ciężar naszego ciała opiera się na stopach. Szczególnie w przypadku osób, których praca wymaga stałego ruchu, ich układ kostno-mięśniowy jest bardzo silnie obciążony, dlatego ważne jest, by zadbać o jak najlepsze podparcie dla stóp. Świetnym rozwiązaniem są tutaj wkładki ortopedyczne dla dorosłych.

Czy możliwy jest ból kręgosłupa od butów?

Choć może to być zaskakujące, warto wiedzieć, że to, jakie buty nosimy, może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nieodpowiednie obuwie może doprowadzić do powstania takich schorzeń, jak żylaki, obrzęki, płaskostopie, odciski, czy halluksy. To jednak nie wszystko, gdyż niewygodne, źle dobrane buty mogą doprowadzić do poważnych urazów kręgosłupa, co z kolei objawia się najczęściej silnym i niezwykle uporczywym bólem. Aby tego uniknąć, należy nie tylko rozważnie podejść do zakupu samych butów, ale warto rozważyć zakup indywidualnych wkładek ortopedycznych.

Jedną z zalet wkładek ortopedycznych jest to, że można je wkładać do różnych butów, dzięki czemu nie musimy rezygnować z noszenia swojego ulubionego obuwia, nawet jeśli nie jest ono specjalnie dopasowane do naszych potrzeb pod względem zdrowotnym. Jakie są inne korzyści płynące z wkładek ortopedycznych?

Wkładki ortopedyczne a bóle kręgosłupa

Oczywiście takie problemy, jak ból kręgosłupa powinny być konsultowane z lekarzem. Niejednokrotnie rozwiązaniem tego typu problemów okazują się właśnie wkładki ortopedyczne na bóle kręgosłupa. Lekarze często zalecają je osobom z różnymi schorzeniami i dolegliwościami bólowymi, bardzo często noszenie ich stanowi ważny element terapii. Co więcej, noszenie indywidualnie dopasowanych wkładek nie ma żadnych skutków ubocznych, a więc nie może nam zaszkodzić. W związku z tym warto rozważyć ich zakup nawet jeśli do tej pory nie borykaliśmy się z większymi problemami, aby działać prewencyjnie.

Dobieranie wkładek ortopedycznych

Aby móc liczyć na pozytywne efekty, należy zakupić wkładki dopasowywane indywidualnie do naszych potrzeb. Nie należy tego robić samodzielnie, gdyż nieodpowiednie wkładki mogą jeszcze bardziej pogorszyć nasz stan. Specjaliści, którzy wykonują wkładki ortopedyczne na zamówienie, często współpracują z fizjoterapeutami, którzy na wstępie przeprowadzają szczegółowy wywiad medyczny. Kolejnym krokiem jest wykonanie nowoczesnego badania komputerowego stóp, do którego wykorzystywana jest specjalna mata tensometryczna. Konieczne jest również wykonanie wycisku stopy. Wszystkie uzyskane w ten sposób dane są przesyłane do pracowni, w której wykonywane są wkładki ortopedyczne na zamówienie. Cały proces trwa około tygodnia.

Jak widać, zakup indywidualnych wkładek ortopedycznych to inwestycja w zdrowie oraz dobre samopoczucie. Noszenie takich wkładek korzystnie wpływa na komfort chodzenia, dzięki czemu codzienna aktywność, czy nawet bardzo długie spacery nie powinny już sprawiać problemu.

2023-08-31T12:23:01+02:00