Regeneracja sportowa 2023-07-13T12:26:22+02:00

Regeneracja sportowa

Każdy, kto ćwiczy, jest w stanie zorganizować sobie wymagający i ciężki trening.

Należy wtedy pamiętać o odpowiedniej regeneracji mięśni, aby nasz organizm był w pełni sił.

Pominięcie regeneracji po treningu szkodzi naszemu zdrowiu i negatywnie wpływa na osiągi sportowe.

 • Wyczerpanie,
 • Obecność toksyn w organizmie,
 • Bóle mięśni tzw. zakwasy.

Dolegliwości potreningowe uniemożliwiają realizację planu treningowego i zwiększają podatność na kontuzje,
a wówczas rehabilitacja staje się koniecznością.

Umów się na wizytę – regenerację potreningową do SALVEO w Rudzie Śląskiej

Niezależnie czy zajmujesz się sportem zawodowo, czy po prostu biegasz każdego wieczora po zakończeniu pracy,
należy poświęcić chwilę na regenerację. Najlepiej zacząć już po zakończeniu treningu. Kilkuminutowy trucht pomoże
zmetabolizować wytworzony kwas mlekowy, a rozciąganie się zmniejszy ryzyko kontuzji.

Elementy, które można wykorzystać przy regeneracji:

 1. Lekki posiłek i nawodnienie – Posiłek bogaty w węglowodany oraz białko zawierający od 300 do 500 kalorii,
  oraz około litr płynów pity drobnymi łykami przyspieszy regenerację mięśni.
 2. Masaż – Pomoże jeszcze szybciej zmetabolizować kwas mlekowy, można wykorzystać również kostki lodu
  lub specjalne maty.
 3. Sen – Krótka trzydziestominutowa drzemka po treningu.

Jednak regeneracja po treningu w warunkach domowych nie zawsze wystarcza. Zwłaszcza w przypadku osób, które
regularnie uprawiają sport, oprócz zbilansowanej diety, uzupełniania płynów i relaksu, dobrym pomysłem jest
kontakt z fizjoterapeutą.

Czym jest terapia regeneracyjna przy wykorzystaniu Indiba Activ?

Terapia Indiba Activ jest to innowacyjna i nowoczesna metoda regeneracji.

W czasie trwania zabiegu za pomocą elektrod do tkanek przekazywane są ładunki elektryczne, które przyspieszają naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze naszego organizmu.

Oddziałują one już na poziomie komórkowym, co oznacza, że zmęczone, zniszczone komórki są zastępowane nowymi.

Dzięki temu nasze tkanki są regenerowane dużo szybciej, zwiększa się tempo odbudowy tkanek, redukuje ból oraz działa przeciwzapalnie. W bezpieczny sposób pozwala wrócić do pełnej sprawności nawet do 50% szybciej.

W naszym gabinecie łączymy terapię Indiba Activ z terapią manualną jak i masażem,
przez co zwiększamy efektywność regeneracji.

Terapia Indiba activ jest w pełni bezpieczna oraz skuteczna co jest udowodnione badaniami.

Korzysta z niej wiele klubów sportowych, jak chociażby  FC Barcelona, Chelsea Londyn, czy Liverpool.

Jedynymi przeciwwskazaniami są:

 • ciąża,
 • obecność rozrusznika serca, oraz
 • zakrzepowe zapalenie żył.
Umów się na zabiegi regeneracji sportowej w Rudzie Śąskiej w SALVEO

Na czym polega regeneracja sportowa? Jakie jest znaczenie regeneracji potreningowej?

Regeneracja sportowa to proces, który ma na celu przywrócenie organizmowi do równowagi po intensywnym wysiłku fizycznym lub treningu. Jest to niezwykle istotny element w planie treningowym, ponieważ umożliwia efektywną adaptację organizmu do obciążeń treningowych oraz pomaga niwelować ryzyko kontuzji i przemęczenie.

W trakcie treningu dochodzi do mikrourazów tkanek, zmniejszenia zapasów energetycznych i gromadzenia się toksyn. W związku z tym regeneracja pozwala na:

 • przyspieszenie procesów regeneracyjnych,
 • naprawę tkanek,
 • odbudowę zapasów energetycznych,
 • usunięcie szkodliwych substancji z organizmu.

Aby była efektywna, powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i wymagań sportowca. Regularne stosowanie technik regeneracyjnych może przyczynić się do poprawy wydajności sportowej oraz zapobiega przeciążeniom i kontuzjom.

Jakie są formy regeneracji sportowej?

Fizjoterapeuci wykorzystują różnorodne formy regeneracji sportowej, które mogą być stosowane w celu przywrócenia organizmu sportowca do optymalnego stanu po treningu lub zawodach. Zalicza się do nich:

Fizjoterapeuci mogą stosować różne formy regeneracji sportowej, jak i łączyć ze sobą różne techniki, aby móc jak najlepiej dostosować terapię do konkretnego przypadku. Współpraca z fizjoterapeutą może przynieść liczne korzyści w zakresie regeneracji i rehabilitacji sportowej.

Czy regeneracja potreningowa przeznaczona jest tylko dla profesjonalnych sportowców?

Regeneracja sportowa nie jest ograniczona wyłącznie do profesjonalnych sportowców. Choć osoby trenujące zawodowo często poświęcają więcej czasu i wysiłku na treningi, to również amatorzy i rekreacyjni entuzjaści sportu mogą korzystać z technik regeneracji. Bez względu na poziom zaawansowania, każdy, kto regularnie uprawia sport lub angażuje się w intensywny trening, może odnieść korzyści z regeneracji sportowej. Ważne jest, aby nawet nie będąc profesjonalnym sportowcem dać swojemu ciału czas na odpoczynek, regenerację i naprawę.

Jakie są efekty regeneracji sportowej?

Regeneracja sportowa ma wiele pozytywnych efektów dla organizmu sportowca. Pomaga ona przywrócić organizm do stanu równowagi po intensywnym wysiłku fizycznym, a także w redukcji napięcia mięśniowego, zmniejszeniu stresu i przywróceniu homeostazy w organizmie.

Regeneracja sportowa pomaga w redukcji zmęczenia, przywracając organizmowi energię i witalność. Co ważne, przynosi ona nie tylko natychmiastowe efekty, ale także daje korzyści w przyszłości — pomaga w procesie naprawy i odbudowy tkanek, co przyczynia się do wzrostu siły i wytrzymałości mięśni, pozwala na zmniejszenie ryzyka kontuzji, a także wpływa na zwiększenie wydajności sportowej.

Regularne stosowanie technik regeneracyjnych pozwala organizmowi na pełne odzyskanie sił i energii, co wpływa na lepsze rezultaty treningowe. Warto także zaznaczyć pozytywny efekt regeneracji sportowej na psychikę. Pomaga ona w redukcji stresu, poprawia jakość snu, relaksuje umysł i pozwala na lepsze radzenie sobie z presją związaną z treningami i zawodami.

Polecają nas:

Sławomir Jaworski

Niesamowicie profesjonalnie wykfalifikowana załoga. Godne polecenia miejsce jeśli dbamy chcemy zadbać o regenerację swojego organizmu i również wtedy gdy nasz organizm odmawia nam posłuszeństwa. Polecam!
Przemysław Binienda

Mega polecam, załoga przemiła, profesjonalana, indiba działa cuda. Dziękuję, że jesteście i że zawszę mogę na Was liczy!
Marek Zober

Pełen profesjonalizm. Korzystałem już kilkukrotnie z zabiegów przedstartowych - które dały niezwykłą lekkość podczas zawodów. A po zawodach z zabiegów po startowych które niebywałe szybko mnie zregenerowały! Do tego bardzo miłą i profesjonalna ekipa. POLECAM serdecznie
Karol Landowski

Dzień przed meczem chciałem przygotować się do niego ,czułem się ciężki oraz moje nogi nie chciały biegać ,po 1h w Salveo poczułem się od razu lepiej ,Moje nogi podczas meczu nie odczuwały zmęczenia ,w 80 minucie mogłem biegać jak na początku meczu.Salveo według mnie zrobiło mega prace i zrobiła dla mnie możliwość coraz lepszej gry poprzez ten zabieg.Jest to dla mnie najlepsza regeneracja/przygotowanie do meczu jaka miałem.Gorąco Polecam
Adrian Puła

Znakomita metoda regeneracji dla biegaczy. Borykałem się z bólem ścięgien mięśni strzałkowych przez ponad pół roku, próbowałem różnych metod fizjo i fizyko-terapeutycznych itp. ból minął po 2 sesjach w SALVEO!!! Od tamtej pory stosuję zabiegi Indiba po maratonach, ciężkich treningach i jak tylko poczuję jakiekolwiek przeciążenie w "nogach". Polecam zdecydowanie biegaczom, których męczą różne bóle, utrudniające realizację celów biegowych, ale też świadomym biegaczom dbających o regenerację swoich nóg ! Zapewniam, że zabiegi, jakie na sobie przetestowałem w 100% działają i nogi naprawdę o wiele wiele szybciej wracają do pełni swojej mocy
Mariusz Jagieniak

Do Salveo trafiłem ok. 2 lata temu. Chodzimy tam z synem (trenuje piłkę nożną) na zabiegi regeneracyjne . Odczucia syna rewelacja, co więcej – jak to w sporcie bywa – od czasu do czasu zmagamy się z kontuzjami i Salveo to dobre miejsce na ich szybkie wyleczenie. Osobiście podoba mi się podejście fizjoterapeutów, którzy podpowiedzą co dodatkowo robić by szybciej stanąć na nogi. Z czystym sumieniem mogę polecić Salveo jako miejsce, do którego powinien trafić każdy sportowiec, jak i zwykły człowiek.
Magdalena Stefanowicz

Od 3 lat regularnie korzystam z ich usług!!! Jestem bardzo zadowolona, na codzień ciężko trenuje więc taka regeneracja sportowa to dla mnie zbawienie 🥰 Razem na szczyt! Zachęcam wszystkich do odwiedzenia tego miejsca! Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie💕💕 Polecam
Dawid Brehmer

Jako czynny piłkarz często zaglądam do gabinetu Salveo. Przy dużych obciążeniach treningowych regeneracja przy użyciu Indiba Activ oraz fachowość Pani Żanety dają naprawdę świetne rezultaty, które odczuwalne są od razu po zabiegu. Kilkukrotnie dzięki Indibie udawało się zaleczyć również urazy mięśniowe jednym bądź maksymalnie dwoma zabiegami, co znacząco przyspieszało powrót do pełnej aktywności treningowej. Pełny profesjonalizm i fachowość! Gorąco polecam!
Leszek Gładysz

Rewelacja!!! Polecam wszystkim którzy uprawiają jakikolwiek sport. Regeneracja natychmiastowa