Ból szyi 2022-06-22T13:33:49+02:00

Ból szyi

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Zmagasz się ze sztywnością, ograniczeniem ruchomości, a może bólem karku?

Jak donoszą statystyki, co 8 osoba walczy z bólem odcinka szyjnego kręgosłupa. Zapewne nie jesteś jedyny w tej nierównej walce, lecz śpieszymy z pomocą! Na początek parę słów o Twoim potencjalnym problemie.

Główne objawy problemów w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa:

  • Ból głowy – szczególnie przypominające migrenowe bóle głowy
  • Drętwienie palców, dłoni lub ramion
  • Zawroty głowy, omdlenia
  • Ból w odcinku szyjnym, bolesne punkty tzw. punkty spustowe
  • Ograniczenie ruchomości
  • Sztywność karku

Brzmi groźnie prawda? Nie musi tak być i w Twoim przypadku. Istnieje wiele metod leczenia bólu szyi, bólu kręgosłupa szyjnego.

W naszym gabinecie kompleksowa rehabilitacja kręgosłupa szyjnego może składać się z diagnostyki, masażu, terapii manualnej, a także zawiera zabiegi fizykalne, w tym nowoczesną technologią INDIBA Activ oraz falą uderzeniową, a to wszystko dobierane jest indywidualnie do potrzeb pacjenta i jego aktualnego stanu funkcjonalnego.

Leczenie kręgosłupa szyjnego jest skuteczne wtedy, gdy połączy się odpowiednio dobraną terapię wraz z kontrolą odpowiednich wzorców w życiu codziennym. Co to znaczy? Oznacza to, że terapia jest niezwykle skuteczna, eliminując lub wyciszając objawy już od pierwszej wizyty. Po wyjściu z gabinetu czeka Cię jednak praca nad swoimi nawykami, aby utrzymać efekt terapeutyczny m.in. nad poprawną pozycją ciała, odpowiednią ergonomią pracy czy też poprawnymi wzorcami ruchowymi w sporcie. Podsumowując – należy wyeliminować te bodźce, które przyczyniły się do powstania dysfunkcji.

Ale jak to zrobić? Bez obaw nasi wykwalifikowani terapeuci wszystko wytłumaczą oraz pokażą.

Twój problem objawiający się bólem szyi nie musi być spowodowany dysfunkcją w jej obrębie, lecz może być tylko objawem wtórnym – wówczas rehabilitacja odcinka szyjnego najprawdopodobniej przyniesie tylko chwilową ulgę bądź też w ogóle nie zadziała. Dlatego też podchodzimy do pacjenta globalnie starając się znaleźć przyczynę, która równie dobrze możne znajdować się w miejscu starego skręcenia, blizny pooperacyjnej lub urazu.

W świetle nowych badań naukowych wiele uwagi poświęca się bólowi odcinka szyjnego kręgosłupa występującego na tle stresowym. Jeśli więc wiesz, że prowadzisz stresowy tryb życia, masz natłok obowiązków i poszukujesz chwili relaksu to dobrze trafiłeś. Nasi terapeuci patrzą wielopłaszczyznowo na dobro pacjenta, mając na uwadze także Twoje zdrowie mentalne. Pracując wraz z technologią INDIBA Activ nasi terapeuci doprowadzą Twój organizm do stanu równowagi, eliminując napięcie podczas masażu antystresowego.

Umów się na wizytę