Kolano kinomana 2022-06-10T08:24:18+02:00

Kolano kinomana

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Kolano kinomana to zapalenie stawu rzepkowo-biodrowego. Staw umiejscowiony jest między rzepką, a przednią częścią powierzchni stawowej kości udowej. Pierwsze objawy tej dolegliwości są ciężkie do zdiagnozowania, dopiero w późniejszej fazie choroby można zaobserwować trzeszczenie, chrobotanie lub strzelanie w stawie kolanowym. Nieleczone może doprowadzić do choroby zwyrodnieniowej.

Najczęściej objawia się podczas przebywania przez dłuższy czas w pozycji siedzącej, stąd nazwa tej dolegliwości.

Powodem tego zapalenia jest nierównomierna praca kolan oraz przykurcze mięśni, przez co zbytnio obciążamy rzepkę. Dolegliwość ta dotyczy głównie osób, które prowadzą siedzący tryb życia. Powodem może być też wadliwa budowa kolana, w której przyczep więzadła rzepki jest ustawiony bocznie względem kości piszczelowej. Przypadłość ta może dotknąć również kobiet, które często chodzą w szpilkach, przez co nie prostują w pełni kolan, więc obciążają rzepkę.

Jeżeli cierpisz z powodu kolana kinomana nie zwlekaj, pomożemy Ci!
W naszym gabinecie do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, ćwiczenia jak i sam proces rehabilitacji dobieramy pod konkretnego pacjenta. Dodatkowo nasz wykwalifikowany personel korzysta z innowacyjnej technologii INDIBA® activ.

Umów się na wizytę