Zapalenie stawu biodrowego 2019-04-24T09:45:26+02:00

Zapalenie stawu biodrowego

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Może mieć różne podłoże:

 • reumatologiczne
 • wirusowe – wtedy oprócz bólu w stawie i gorączki, może dojść pojawienia się zmian na skórze oraz wysypki
 • bakteryjne – wtedy w obrębie stawu pojawi się ciepło i obrzęk oraz może dochodzić do tachykardii (przyspieszonego bicia serca)
 • po przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego w okolicy biodra.

Stan zapalny po operacji, to dość częsty problem. Jeśli spojrzysz na swoje ciało, zauważysz, że staw biodrowy jest największym stawem w naszym organizmie. A ponieważ jest największy, dlatego poddawany jest największym obciążeniom, które niestety mogą być dla niego destrukcyjne.

Jak rozpoznań stan zapalny

Objawy zawsze zaczynają się od bólu w samym stawie, biodrze oraz pachwinie. Często promieniują aż do kolana. Może pojawić się gorączka, która zawsze jest informacją, że w organizmie rozpoczął się stan zapalny, a w wyniku bólu chory zaczyna utykać.

Jak działamy w przypadku stanu zapalnego biodra

W naszym gabinecie wykorzystujemy do tego technologię INDIBA, która dzięki swoim właściwościom biostymulacyjnym, przeciwzapalnym i wyciszającym, doskonale sprawdza się od wielu lat w pracy ze stanami ostrymi i przewlekłymi.

Leczenie w przypadku zapalenia stawu biodrowego jest bardziej skomplikowane niż tylko zażywanie tabletek przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać, jest zniwelowanie stanu ostrego. A jednocześnie:

 • pracujemy nad rozluźnieniem mięśni wyściełających dno miednicy oraz nad mięśniami pośladków, które bardzo często w przypadkach stanów zapalnych biodra z czasem stają się bardzo sztywne
 • W dalszej kolejności pracujemy nad mobilnością w samym stawie, tak aby poprawić zakresy jego ruchomości.

Te wszystkie działania prowadzą do naprawdę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;