Masaż antystresowy 2023-03-08T15:38:06+01:00

Masaż antystresowy

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę
 • Czy stres jest powodem Twojego złego samopoczucia?
 • Czujesz, że Twoje mięśnie potrzebują odpoczynku i relaksu?

Dobrze trafiłeś! Oferujemy unikalny masaż antystresowy.

Jest to połączenie masażu manualnego z wykorzystaniem nowoczesnej i innowacyjnej metody regeneracji – technologii INDIBA Activ.

Terapia Indiba Activ wykorzystuję prąd, zarówno termiczny jak i nie termiczny. Działanie tego prądu przyspiesza
naturalne procesy regeneracyjne i naprawcze naszego organizmu. Oddziałuje ona już na poziomie komórkowym,
co oznacza, że zmęczone, zniszczone komórki są zastępowane nowymi.

Najważniejsze zalety masażu:

 • wyjątkowe połączenie dotyku terapeuty oraz ciepła generowanego przez Indiba Activ
 • szybsze efekty obniżenia napięcia mięśni i stresu
 • obniżenie ryzyka chorób układu krążenia
 • zdecydowanie wyższa efektywność względem masażu wykonanego tylko ręcznie

Przestań zatem czekać na przykre następstwa stresu i doświadcz rewelacyjnego sposobu na rozluźnienie.

Umów się na masaż, zrelaksuj się!

Masaż antystresowy – co to jest?

Masaż jest leczniczą, fizjoterapeutyczną techniką manualną, dzięki której tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu. Odpowiednia technika wykonywania masażu, siła nacisku, tempo ugniatania oraz wykorzystywane narzędzia i specyfiki decydują o tym, jakie działanie przyniesie terapia. Istnieje wiele technik masażu, z których najpopularniejsze są:

 • masaż klasyczny,
 • masaż leczniczy,
 • masaż odprężający,
 • masaż sportowy.

Masaż odprężający to ten rodzaj masażu, który dla większości osób jest stereotypowym obrazem terapii manualnej. Jest to masaż rozluźniający, pozwalający się zrelaksować, odprężyć, pozbyć wewnętrznego napięcia i wyciszyć się.

Masaż klasyczny a relaksacyjny – różnice

Masaż leczniczy łatwo odróżnić od innych rodzajów masażu, ponieważ jest przeznaczony dla osób po urazach, przebytych zabiegach lub cierpiących na przewlekłe schorzenia związane z układem ruchu. Technika masażu opiera się tutaj przede wszystkim na umiejętnościach fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych, skupiając się na pobudzeniu tkanek do regeneracji i na zwiększeniu ruchomości pacjenta. Ale jak odróżnić masaż klasyczny od relaksacyjnego? Który z nich wybrać?

Masaż klasyczny ma działanie regeneracyjne. Skupia się na uśmierzeniu bólu i przywróceniu tkankom ich standardowej sprawności. Masażysta wykonuje tutaj zdecydowane ruchy, a ucisk tkanek jest silniejszy niż w przypadku masażu relaksacyjnego.

Na czym polega masaż antystresowy?

Jak wygląda masaż relaksacyjny? Tutaj ruchy wykonywane przez terapeutę są dużo spokojniejsze, delikatniejsze. Skóra ma ulec rozgrzaniu i rozluźnieniu, a dotyk ma być kojący. Często stosowane są dodatkowe elementy, wspomagające odprężenie pacjenta, jak relaksująca muzyka i aromaterapia.

Masaż relaksacyjny w Rudzie Śląskiej wspierany jest także przez technologię Indiba Activ®. Platforma Indiba potęguje przyjemne uczucie ciepła, przyczynia się do szybszej regeneracji tkanek i daje zintensyfikowane, spektakularne efekty wykonanego masażu. Połączenie techniki manualnej, umiejętności certyfikowanego masażysty oraz zdobyczy technologicznej Indiba Activ to najlepsze, co możesz podarować swojemu ciału, by uzyskać pełne odprężenie!

Wskazania do masażu relaksacyjnego to przede wszystkim życie w nieustannym stresie i napięciu. Jeśli czujesz, że Twoje mięśnie są ciągle spięte, chodzisz zestresowany, masz wymagającą pracę, a liczba codziennych obowiązków nie pozwala Ci na pełnowartościowy wypoczynek, masaż antystresowy będzie dla Ciebie idealnym sposobem na rozluźnienie i wyciszenie się. Masaż relaksacyjny pleców polecany jest również osobom mającym siedzący tryb życia. Długie godziny spędzane przed ekranem monitora i brak czasu na regularne spacery mogą przyczyniać się do pogłębiających się problemów z bólem pleców i znacznie obniżać komfort życia. Masaż relaksujący skutecznie rozluźnia zbite mięśnie, zmniejszając dolegliwości bólowe.

Jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje masaż relaksacyjny, koniecznie sprawdź nasz cennik oraz skontaktuj się z nami. W gabinecie SALVEO zaproponujemy Ci masaż relaksacyjny w Rudzie Śląskiej, który odpowie na Twoje indywidualne potrzeby, przywracając Ci codzienność bez bólu i napięcia oraz radość życia!

Zapisz się na odprężający, relaksujący masaż w SALVEO