Zerwanie więzadła krzyżowego – Fizjoterapia, Rehabilitacja Ruda Śląska SALVEO
Zerwanie więzadła krzyżowego 2022-05-30T10:42:59+02:00

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL)

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego to jeden z najczęstszych urazów u amatorów jak i profesjonalnych sportowców.

 • Miałeś uraz i podejrzewasz u siebie zerwanie ACL?
 • Jesteś przed rekonstrukcją więzadła i potrzebujesz rehabilitacji przedoperacyjnej?
 • A może jesteś już po zabiegu rekonstrukcji ACL i wymagasz dalszej rehabilitacji, aby wrócić do normalnego funkcjonowania?

Jesteś w dobrym miejscu! Nasi wykwalifikowani terapeuci pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności.

 1. Rehabilitacja po zerwaniu ACL – leczenie zachowawcze jest to proces fizjoterapeutyczny mający na celu w początkowej fazie zredukować stan ostry, wspomóc regenerację okolicznych uszkodzonych tkanek, a następnie usprawnić pacjenta do poziomu, w którym pacjent będzie mógł funkcjonować na poziomie zbliżonym do przedurazowego. Taka forma rehabilitacji jest zalecana po konsultacji z ortopedą oraz fizjoterapeutą dla osób, które nie uprawiają sportu ani nie wiążą z nim swojej przyszłości lub też posiadają przeciwwskazania do zabiegu. Przy odpowiednim treningu możliwe jest funkcjonowanie bez rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W programie rehabilitacyjnym nasi pacjenci prowadzeni są przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy programują indywidualną terapię oraz trening w oparciu o wyznaczone wspólnie z pacjentem cele.
 2. Rehabilitacja po zerwaniu ACL, lecz przed jego rekonstrukcją jest niezmiernie ważna. Ortopedzi jak i fizjoterapeuci są zgodni, iż wyższe parametry takie jak: zakresy ruchu w stawie w szczególności wyprostu, redukcja obrzęku oraz utrzymanie optymalnej siły mięśniowej i zapobieganie atrofii, osiągnięte przed zabiegiem rekonstrukcji, dają większe rokowania powrotu do sprawności fizycznej po zabiegu. U nas rehabilitacja przed zabiegiem nastawiona jest na poprawę wszystkich wyżej wymienionych parametrów wraz z początkowym usprawnianiem pacjenta. Używając wyspecjalizowanego sprzętu takiego jak INDIBA Activ ® sprawnie wyciszamy stan ostry po urazie oraz stymulujemy tkanki do szybszej regeneracji.
 3. Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego jest procesem długotrwałym podzielonym na kilka faz.
 • W pierwszej kolejności pacjent unika obciążeń, nasi specjaliści pracują nad redukcją obrzęku po zabiegu, przywróceniem ruchomości, wstępnym odzyskiwaniem siły mięśniowej oraz strukturą blizny.
 • W drugim etapie jesteśmy w stałym kontakcie z Twoim ortopedą, wspólnie ustalamy odpowiedni czas, w którym powinno rozpocząć się początkowo wstępne obciążenie kończyny. Następnie, programując terapię, dążymy do pełnego obciążenia stawu. Po osiągnięciu pozytywnych wyników w okresowych testach, zaczynamy pracować nad funkcją stawu kolanowego, w dalszym ciągu kontynuując terapię z pierwszego etapu.
 • W ostatnim trzecim etapie nasz zespół dąży do całkowitego przywrócenia funkcji przez odpowiedni trening oraz wdraża profilaktykę przed ponownym urazem.

Nasi terapeuci wykorzystując szeroką wiedzę zdobytą w toku swojej praktyki i szkoleń. Dołożymy wszelkich starań, abyś wrócił do pełnej sprawności, bez względu na to, czy Twoim wyborem będzie rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła czy też leczenie zachowawcze.

Umów się na wizytę