Zerwanie więzadła krzyżowego 2020-12-14T12:04:55+01:00

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL)

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego to jeden z najczęstszych urazów u amatorów jak i profesjonalnych sportowców.

 • Miałeś uraz i podejrzewasz u siebie zerwanie ACL?
 • Jesteś przed rekonstrukcją więzadła i potrzebujesz rehabilitacji przedoperacyjnej?
 • A może jesteś już po zabiegu rekonstrukcji ACL i wymagasz dalszej rehabilitacji, aby wrócić do normalnego funkcjonowania?

Jesteś w dobrym miejscu! Nasi wykwalifikowani terapeuci pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności.

 1. Rehabilitacja po zerwaniu ACL – leczenie zachowawcze jest to proces fizjoterapeutyczny mający na celu w początkowej fazie zredukować stan ostry, wspomóc regenerację okolicznych uszkodzonych tkanek, a następnie usprawnić pacjenta do poziomu, w którym pacjent będzie mógł funkcjonować na poziomie zbliżonym do przedurazowego. Taka forma rehabilitacji jest zalecana po konsultacji z ortopedą oraz fizjoterapeutą dla osób, które nie uprawiają sportu ani nie wiążą z nim swojej przyszłości lub też posiadają przeciwwskazania do zabiegu. Przy odpowiednim treningu możliwe jest funkcjonowanie bez rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W programie rehabilitacyjnym nasi pacjenci prowadzeni są przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy programują indywidualną terapię oraz trening w oparciu o wyznaczone wspólnie z pacjentem cele.
 2. Rehabilitacja po zerwaniu ACL, lecz przed jego rekonstrukcją jest niezmiernie ważna. Ortopedzi jak i fizjoterapeuci są zgodni, iż wyższe parametry takie jak: zakresy ruchu w stawie w szczególności wyprostu, redukcja obrzęku oraz utrzymanie optymalnej siły mięśniowej i zapobieganie atrofii, osiągnięte przed zabiegiem rekonstrukcji, dają większe rokowania powrotu do sprawności fizycznej po zabiegu. U nas rehabilitacja przed zabiegiem nastawiona jest na poprawę wszystkich wyżej wymienionych parametrów wraz z początkowym usprawnianiem pacjenta. Używając wyspecjalizowanego sprzętu takiego jak INDIBA Activ ® sprawnie wyciszamy stan ostry po urazie oraz stymulujemy tkanki do szybszej regeneracji.
 3. Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego jest procesem długotrwałym podzielonym na kilka faz.
 • W pierwszej kolejności pacjent unika obciążeń, nasi specjaliści pracują nad redukcją obrzęku po zabiegu, przywróceniem ruchomości, wstępnym odzyskiwaniem siły mięśniowej oraz strukturą blizny.
 • W drugim etapie jesteśmy w stałym kontakcie z Twoim ortopedą, wspólnie ustalamy odpowiedni czas, w którym powinno rozpocząć się początkowo wstępne obciążenie kończyny. Następnie, programując terapię, dążymy do pełnego obciążenia stawu. Po osiągnięciu pozytywnych wyników w okresowych testach, zaczynamy pracować nad funkcją stawu kolanowego, w dalszym ciągu kontynuując terapię z pierwszego etapu.
 • W ostatnim trzecim etapie nasz zespół dąży do całkowitego przywrócenia funkcji przez odpowiedni trening oraz wdraża profilaktykę przed ponownym urazem.

Nasi terapeuci wykorzystując szeroką wiedzę zdobytą w toku swojej praktyki i szkoleń. Dołożymy wszelkich starań, abyś wrócił do pełnej sprawności, bez względu na to, czy Twoim wyborem będzie rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła czy też leczenie zachowawcze.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;