Zerwanie więzadła krzyżowego 2022-10-28T11:37:51+02:00

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL)

  • Skorzystaj z najnowszych technologii w rehabilitacji po rekonstrukcji więzadła
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na rehabilitację

Zerwanie więzadła krzyżowego przedniego to jeden z najczęstszych urazów u amatorów jak i profesjonalnych sportowców.

  • miałeś uraz i podejrzewasz u siebie zerwanie ACL?
  • jesteś przed rekonstrukcją więzadła i potrzebujesz rehabilitacji przedoperacyjnej?
  • a może jesteś już po zabiegu rekonstrukcji ACL i wymagasz dalszej rehabilitacji, aby wrócić do normalnego funkcjonowania?

Jesteś w dobrym miejscu! Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci pomogą Ci wrócić do pełnej sprawności.

Rehabilitacja po zerwaniu ACL

– leczenie zachowawcze jest to proces fizjoterapeutyczny mający na celu w początkowej fazie zredukować stan ostry, wspomóc regenerację okolicznych uszkodzonych tkanek, a następnie usprawnić pacjenta do poziomu, w którym pacjent będzie mógł funkcjonować na poziomie zbliżonym do przedurazowego. Taka forma rehabilitacji jest zalecana po konsultacji z ortopedą oraz fizjoterapeutą dla osób, które nie uprawiają sportu ani nie wiążą z nim swojej przyszłości lub też posiadają przeciwwskazania do zabiegu. Przy odpowiednim treningu możliwe jest funkcjonowanie bez rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W programie rehabilitacyjnym nasi pacjenci prowadzeni są przez doświadczonych fizjoterapeutów, którzy programują indywidualną terapię oraz trening w oparciu o wyznaczone wspólnie z pacjentem cele.

Rehabilitacja po zerwaniu ACL, lecz przed jego rekonstrukcją

Rehabilitacja przed rekonstrukcja ACL jest niezmiernie ważna. Ortopedzi jak i fizjoterapeuci są zgodni, iż wyższe parametry takie jak: zakresy ruchu w stawie w szczególności wyprostu, redukcja obrzęku oraz utrzymanie optymalnej siły mięśniowej i zapobieganie atrofii, osiągnięte przed zabiegiem rekonstrukcji, dają większe rokowania powrotu do sprawności fizycznej po zabiegu. U nas rehabilitacja przed zabiegiem nastawiona jest na poprawę wszystkich wyżej wymienionych parametrów wraz z początkowym usprawnianiem pacjenta. Używając wyspecjalizowanego sprzętu takiego jak INDIBA Activ ® sprawnie wyciszamy stan ostry po urazie oraz stymulujemy tkanki do szybszej regeneracji.

Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego

jest procesem długotrwałym podzielonym na kilka faz.

  • W pierwszej kolejności pacjent unika obciążeń, nasi specjaliści pracują nad redukcją obrzęku po zabiegu, przywróceniem ruchomości, wstępnym odzyskiwaniem siły mięśniowej oraz strukturą blizny.
  • W drugim etapie jesteśmy w stałym kontakcie z Twoim ortopedą, wspólnie ustalamy odpowiedni czas, w którym powinno rozpocząć się początkowo wstępne obciążenie kończyny. Następnie, programując terapię, dążymy do pełnego obciążenia stawu. Po osiągnięciu pozytywnych wyników w okresowych testach, zaczynamy pracować nad funkcją stawu kolanowego, w dalszym ciągu kontynuując terapię z pierwszego etapu.
  • W ostatnim trzecim etapie nasz zespół dąży do całkowitego przywrócenia funkcji przez odpowiedni trening oraz wdraża profilaktykę przed ponownym urazem.

Nasi rehabilitanci i fizjoterapeuci wykorzystują szeroką wiedzę zdobytą w toku swojej praktyki i szkoleń. Dołożymy wszelkich starań, abyś wrócił do pełnej sprawności, bez względu na to, czy Twoim wyborem będzie rehabilitacja po rekonstrukcji więzadła czy też leczenie zachowawcze.

Umów się na wizytę