Fala uderzeniowa na łokieć tenisisty / łokieć golfisty 2023-06-30T11:14:53+02:00

Fala uderzeniowa na łokieć tenisisty / łokieć golfisty

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na leczenie falą uderzeniową

Fala uderzeniowa na łokieć tenisisty / łokieć golfisty

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność

Odczuwasz piekący, pulsujący, kłujący ból w okolicy łokcia i zewnętrznej części przedramienia?
Twoja praca opiera się na siedzeniu przed komputerem?
Jesteś mechanikiem, szwaczką, muzykiem, ogrodnikiem i odczuwasz właśnie taki ból?

Być może cierpisz z powodu „łokcia tenisisty”.

„Łokieć tenisisty” czyli zapalenie nadkłykcia bocznego kości ramiennej objawia się wyżej wymienionym bólem, dodatkowo ból może promieniować nawet do nadgarstka. Czasami zdarza się, odczuwanie słabości w nadgarstku.

Umów się na leczenie falą uderzeniową

Co to jest łokieć tenisisty wyjaśnia fizjoterapeuta
z gabinetu SALVEO Ruda Śląska

Jeżeli ból który odczuwasz daje takie same dolegliwości, lecz po wewnętrznej części łokcia i przedramienia, to prawdopodobnie cierpisz na „łokieć golfisty”.

Jest to zapalenie nadkłykcia przyśrodkowego kości ramiennej. Ból wtedy objawia się np. przy naciskaniu klamki, uścisku dłoni, zginaniu nadgarstka, czy dźwigania czegoś z dłonią skierowaną ku dołowi.

Leczenie łokcia tenisisty jak i łokcia golfisty jest podobne. Kiedyś stosowano leczenie z użyciem sterydów, co w następstwie tylko powiększało stan zapalny, dając chwilową ulgę. Aktualnie stosuje się jonoforezę, krioterapię, masaże lecznicze, ultradźwięki, kinesiotaping.

Umów się na leczenie falą uderzeniową

Co to jest łokieć golfisty wyjaśnia fizjoterapeuta
z gabinetu SALVEO Ruda Śląska

Jednak najlepszą metodą leczenia jest zastosowanie fali uderzeniowej.

 • Metoda ta wykorzystuje falę akustyczną, której energia jest precyzyjnie skierowana w miejsce leczenia.
 • Dzięki temu energia, która trafia na uszkodzone tkanki, pobudza i przyśpiesza ich regenerację.
 • Leczenie tą metodą jest krótkie, sesja terapeutyczna trwa zaledwie kilka minut.
 • W zależności od tego, jak długo cierpi się na łokieć tenisisty i łokieć golfisty, do uśmierzenia bólu i zmniejszenia stanu zapalnego wystarczy od 6 do 15 sesji.
Umów się na wizytę

Co to jest łokieć tenisisty i łokieć golfisty?

Choć nazwy obu schorzeń nawiązują do konkretnych dyscyplin sportowych, nie oznacza to, iż łokieć tenisisty i łokieć golfisty są przypadłościami dopadającymi jedynie określone grupy sportowców. Mało tego, aby nabawić się dolegliwości bólowych związanych z którymś z tych schorzeń, w ogóle nie trzeba uprawiać sportu! Wystarczy, że w swojej pracy zawodowej, czy codziennym życiu (np. podczas spędzania czasu na hobby) wykonujesz wciąż te same, powtarzalne czynności i ruchy, obciążające konkretne partie mięśni i stawów. Łokieć golfisty i łokieć tenisisty przyczyny mają zatem dość tożsame. Objawy również są do siebie zbliżone, a proces leczenia przebiega w podobny sposób. Różnica polega więc na tym, z której strony łokcia odczuwane są dolegliwości bólowe oraz w jaki sposób wpływa to na zakres ruchomości ręki.

Łokieć tenisisty – objawy

Łokieć tenisisty daje przede wszystkim objawy bólowe związane z przedramieniem. Czasem ból promieniuje również do nadgarstka oraz części stawu łokciowego. Dodatkowym charakterystycznym objawem jest tkliwość mięśni przedramienia odczuwana podczas dotyku. Opuchlizna w okolicy łokcia nie jest objawem typowym, ale pojawia się dość często, zwłaszcza gdy problem jest ignorowany przez pacjenta od dłuższego czasu. Wiele osób cierpiących na łokieć tenisisty uskarża się również na wyraźne osłabienie funkcji nadgarstka. Pojawiają się problemy ze zginaniem dłoni, trudność sprawiają również wszelkie ruchy skrętne nadgarstka, jak np. otwieranie gałki w drzwiach, odkręcanie śrubki śrubokrętem, wkręcanie żarówki, czy odkręcanie słoika.

Łokieć golfisty – objawy

Łokieć golfisty, podobnie jak łokieć tenisisty, daje początkowo niewielkie objawy bólowe, które zwykle są ignorowane przez pacjenta. Nieleczony łokieć golfisty prowadzi jednak do pogłębienia się dolegliwości bólowych i utrudnia wykonywanie nawet najprostszych, codziennych czynności. Charakterystyczne objawy łokcia golfisty to ból po wewnętrznej stronie stawu łokciowego i przedramienia, który często promieniuje do nadgarstka oraz małego i serdecznego palca. Pojawienie się opuchlizny, osłabienie funkcji nadgarstka czy tkliwość dotykowa mięśni przedramienia od wewnętrznej strony łokcia to objawy, które również bardzo często towarzyszą zjawisku łokcia golfisty.

Jak leczyć łokieć tenisisty

Istnieje wiele sposobów na leczenie łokcia tenisisty. Rehabilitacja obejmuje m.in. masaże czy kinezyterapię. Jednak najlepsze i najszybsze efekty daje fala uderzeniowa na łokieć tenisisty. Fizjoterapia w przypadku łokcia tenisisty powinna skupiać się nie tylko na miejscu dającym dolegliwości bólowe, ale również na wszystkie sąsiadujące tkanki i mięśnie, wpływające na działanie stawu łokciowego. Terapeuta zaprezentuje pacjentowi ćwiczenia na łokieć tenisisty, które można wykonywać w domu. Zmniejszą one ból i przywrócą ruchomość stawu łokciowego. Poza rehabilitacją równie istotne jest leczenie zachowawcze, polegające na odciążeniu stawu, stosowaniu okładów z lodu, podawaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Łokieć golfisty – co robić?

Również łokieć golfisty wymaga wprowadzenia specjalistycznego leczenia, obejmującego rehabilitację łokcia golfisty i leczenie zachowawcze. Wśród polecanych metod fizjoterapeutycznych wymienia się terapię manualną, kinezyterapię, suche igłowanie i fizykoterapię. Jednak tak, jak w przypadku łokcia tenisisty, to terapia falą uderzeniową daje najbardziej spektakularne efekty.

Czym jest wspomniana fala uderzeniowa, która bardzo pomaga w leczeniu łokcia golfisty i tenisisty? Jest to metoda fizjoterapeutyczna, wykorzystująca falę akustyczną, której energia jest precyzyjnie kierowana w miejsce leczenia. Pojedyncza sesja trwa tylko kilka minut, a jej efekty są natychmiastowo odczuwalne. Energia z fali uderzeniowej trafia na uszkodzone tkanki i w efekcie:

 • pobudza ich regenerację poprzez zwiększenie produkcji kolagenu,
 • poprawia ukrwienie, odżywia oraz dotlenia tkanki,
 • zmniejsza napięcia mięśniowe,
 • łagodzi ból,
 • likwiduje obrzęki,
 • rozpuszcza i rozbija zwapnienia,
 • usuwa toksyny z tkanek.

Fala uderzeniowa Ruda Śląska – sprawdź, dlaczego warto nas odwiedzić!

Dokucza Ci codzienny ból okolic łokcia, a zwykłe czynności sprawiają Ci trudność? Być może i Ty cierpisz na łokieć tenisisty lub łokieć golfisty! Jeśli jesteś ze Śląska i potrzebna Ci profesjonalna pomoc, zapraszamy do SALVEO. Oferujemy profesjonalną rehabilitację łokcia tenisisty w Rudzie Śląskiej oraz opiekę specjalistów w przypadku łokcia golfisty. Fala uderzeniowa, którą stosujemy w naszym gabinecie w Rudzie Śląskiej to szybka skuteczna i bezpieczna metoda usuwania bólu i przywracania sprawności. Nie czekaj, nie skazuj się na kolejny dzień wypełniony bólem i ograniczeniami – przyjdź do nas i przekonaj się o skuteczności fali uderzeniowej na bolący łokieć.

Umów się na zabiegi falą uderzeniowa w Rudzie Śląskiej