Boczne przyparcie rzepki 2019-03-20T14:05:00+01:00

Boczne przyparcie rzepki

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Boczne przyparcie rzepki (ELPS) to dolegliwość, w której dochodzi do nadmiernego przesunięcia rzepki w stronę boczną podczas wykonywania ruchu kolanem. Rzepka “ucieka” do boku, zamiast przesuwać się po bloczku kości udowej.

Przyczyn tej przypadłości może być kilka. Przeciążenie stawu rzepkowo-udowego jest jednym z nich. Dochodzi wtedy do nadmiernego napięcia zewnętrznej strony uda, a głowa przyśrodkowa mięśnia czworogłowego uda jest osłabiona.

Kolejną przyczyną są sprawy związane z anatomią np. wysokie ustawienie rzepki, wady postawy i narządu ruchu jak kolana koślawe, które mogą być spowodowane nieprawidłowym ustawieniem miednicy.

Na ELPS cierpią najczęściej sportowcy, którzy dopiero zaczynają swoją karierę.

Jeżeli cierpisz z powodu ELPS, nie zwlekaj.
Pomożemy Ci!
W naszym gabinecie do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie, ćwiczenia jak i sam proces rehabilitacji dobieramy pod konkretnego pacjenta. Dodatkowo nasz wykwalifikowany personel korzysta z innowacyjnej technologii INDIBA® activ.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;