Masaż leczniczy 2023-03-08T14:59:49+01:00

Masaż leczniczy

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na masaż

Cierpisz na ostry bądź przewlekły ból kręgosłupa lub kończyn?
Ból nie pozwala Ci się wyspać?
Nie możesz długo siedzieć, długo stać albo długo chodzić?

Na pewno jest to moment, żebyś skorzystał z masażu leczniczego.
Masaż czyli dotykanie i rozluźnianie napiętych struktur naszego ciała, to jedna z najstarszych form leczenia aparatu ruchu i narządów wewnętrznych na świecie.

O czym warto pamiętać, wybierając masaż:

 • właściwe miejsce na poddanie się zabiegowi, bo właściwy masaż to umiejętności, odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także atmosfera, którą masażysta stwarza w gabinecie.
 • technologia, która może cały proces wspomóc i go znacznie przyśpieszyć.

Fizjoterapeuci w gabinecie rehabilitacyjnym w SALVEO w Rudzie Śląskiej korzystają z technologii Indiba Activ, która ma za sobą ponad 36 lat doświadczenia.

Właściwie dobrana terapia, masaż, nastawiona na przyczynę sprawi, że na masaże zaczniesz się umawiać się dla przyjemności bądź profilaktycznie dla jeszcze lepszego samopoczucia, uprzedzając problemy mogące wystąpić w przyszłości.

Umów się na masaż do SALVEO w Rudzie Śląskiej

Masaż leczniczy – co to takiego?

Masaż do niedawna był kojarzony głównie z techniką relaksacyjną. I choć masaż relaksacyjny niewątpliwie niesie ze sobą szereg korzyści, nie jest jedyną formą manualnej terapii fizjoterapeutycznej. Coraz większą popularnością cieszy się masaż zdrowotny, określany również jako masaż medyczny. Jego najpopularniejszą formą jest masaż pleców leczniczy. Ze względu na siedzący tryb życia i codzienność wypełnioną nieustannym stresem, coraz więcej osób boryka się z problemem przewlekłego bólu pleców oraz z różnymi odmianami zwyrodnień kręgosłupa. Masaż leczniczy kręgosłupa nie tylko przynosi ulgę w bólu, ale umożliwia przyspieszenie procesów regeneracyjnych i naprawczych, ma również silne działanie przeciwzapalne.

Masaż leczniczy – na czym polega?

Masaż określany mianem leczniczego jest wykorzystywany jako metoda wspierająca rehabilitację po przebytych urazach i/lub zabiegach oraz jako uzupełnienie klasycznego leczenia wielu schorzeń i leczenia farmakologicznego. Celem takiego masażu jest:

 • złagodzenie bólu;
 • zmniejszenie objawów chorobowych i/lub rezultatów urazu;
 • przywrócenie sprawności w narządach ruchu;
 • redukcja przykurczy mięśniowych;
 • poprawa krążenia krwi, ukrwienia tkanek;
 • przyspieszenie regeneracji uszkodzonych tkanek.

Masaż w Rudzie Śląskiej w Salveo to intensywny masaż leczniczy, który w jeszcze większym stopniu przyczynia się do poprawy zdrowia i szybszej rekonwalescencji po przebytych urazach oraz zabiegach. Oferowany przez nas masaż medyczny wspierany jest przez działanie technologii INDIBA Activ, wykorzystującej prąd termiczny i nietermiczny. Terapia Indiba Activ oddziałuje na poziomie komórkowym, zastępując zniszczone komórki nowymi. Pobudza również wytwarzanie elastyny i kolagenu.

Masaż terapeutyczny – masaż Ruda Śląska – najważniejsze informacje

Wiesz już, że masażysta w Rudzie Śląskiej w gabinecie Salveo to dla Ciebie najlepszy wybór. W Twojej głowie na pewno pojawia się wiele wątpliwości, dotyczących przebiegu wizyty.

Jak się przygotować do masażu leczniczego? Ile kosztuje masaż leczniczy? – te pytania pojawiają się zdecydowanie najczęściej.

Jeśli chodzi o przygotowanie, nie wymaga ono zbytniego zaangażowania z Twojej strony. Wystarczy, że:

 • zastanowisz się nad swoimi przypadłościami, tzn. potrafisz określić, czy mają charakter ciągły, czy pojawiają się tylko od czasu do czasu, a jeśli to drugie – to w jakich sytuacjach pojawia się ból, czy dyskomfort;
 • weźmiesz ze sobą ewentualne wyniki badań, np. w przypadku urazu ortopedycznego przyda się zdjęcie rentgenowskie, a jeśli cierpisz na dyskopatię, przygotuj wyniki rezonansu magnetycznego;
 • weźmiesz ze sobą listę przyjmowanych na stałe leków;
 • ubierzesz się w wygodny strój, który pozwoli Ci na szybkie przygotowanie się do masażu oraz nie będzie powodować Twojego dyskomfortu i skrępowania.

Ile kosztuje masaż leczniczy w Rudzie Śląskiej? Wszystkie ceny możesz sprawdzić w naszym cenniku! W razie wątpliwości czy dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Umów się na masaż do SALVEO w Rudzie Śląskiej