Masaż 2023-10-20T15:03:18+02:00

Masaż

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na masaż w Rudzie Śląskiej

Masaż jest manualną formą oddziaływania na organizm człowieka za pomocą specjalnych technik. Swoimi korzeniami sięga dalekiego wschodu i medycyny chińskiej. Dziś masaż ewoluował i rozwinął się w zależności od branży, w jakiej jest wykorzystywany.

Certyfikowani masażyści w SALVEO Ruda Śląska wykonują masaż leczniczy oparty o techniki masażu klasycznego, masażu tkanek głębokich, masażu relaksacyjnego oraz masażu sportowego.

Każdy rodzaj masażu nasi terapeuci mogą wesprzeć technologią Indiba Activ®, która intensyfikuje efekty terapeutyczne.

Stosowane przez nas techniki masażu poprawiają funkcjonowanie całego organizmu, w tym:

 • wpływają na tkankę mięśniową oraz skórną;
 • wyciszają organizm;
 • pomagają w problemach trawiennych.

Jeśli zmagasz się z ciągłymi napięciowymi bólami mięśni, potrzebujesz regeneracji sportowej lub chcesz się zrelaksować, to dobrze trafiłeś! Nasi terapeuci przeprowadzą dogłębną diagnostykę problemu oraz wdrożą odpowiednio dobrane techniki pod Twoje potrzeby. Zapraszamy na masaże Ruda Śląska Wirek.

Co to jest masaż? Jakie wyróżniamy rodzaje masażu?

Choć masaż jest manualną techniką fizjoterapeutyczną, znaną i praktykowaną od wielu wieków, do niedawna był postrzegany jako luksusowy zabieg SPA, mający na celu przeżycie głębokiego relaksu i odprężenia. I, choć takie postrzeganie masażu wcale nie mija się z prawdą, byłoby zbyt dużym i krzywdzącym uproszczeniem uważać, że relaks jest jedynym celem zabiegu.

Czym więc jest masaż? Jest to manualna forma oddziaływania na organizm człowieka, wykorzystująca specjalne, określone techniki. W trakcie zabiegu tkanki ulegają sprężystemu odkształceniu – żeby masaż przyniósł zamierzony skutek, musi być przeprowadzony w odpowiednim tempie i z użyciem odpowiedniej siły. Zbyt słaby nacisk nie przyniesie rezultatu, zbyt mocny – spowoduje ból i może wyrządzić krzywdę. Istnieje kilkadziesiąt odmian masażu i – w zależności od rodzaju – ma on działanie rozluźniające, lecznicze, profilaktyczne lub pobudzające.

Masaż – kto powinien z niego skorzystać?

Masaż to zabieg fizjoterapeutyczny, który w stosunkowo niedługim czasie może przynieść pożądane rezultaty, ponieważ oddziałuje bezpośrednio na wybrane tkanki. Stanowi świetną samodzielną metodę leczniczą, ale jest też doskonałym uzupełnieniem innych terapii. Jeśli borykasz się z którymś z wymienionych poniżej problemów to znak, że powinieneś odwiedzić jak najszybciej gabinet masażu:

 • żyjesz w ciągłym stresie i napięciu;
 • intensywnie trenujesz jakąś dyscyplinę sportową;
 • masz ciężką pracę fizyczną, podczas której obciążasz stawy i kręgosłup;
 • jesteś po przebytym urazie ortopedycznym, jak zwichnięcie, skręcenie, złamanie lub stłuczenie;
 • jesteś po wylewie lub porażeniu i cierpisz na przykurcz mięśni;
 • cierpisz na przewlekły ból kręgosłupa lub kończyn;
 • odczuwasz ciągłe zmęczenie i ociężałość.

Masaż leczniczy, masaż relaksacyjny – jaki masaż wybrać?

Ponieważ odmian masażu jest tak wiele – decydując się na zabieg, możesz mieć problem z wyborem odpowiedniej z nich. Najpopularniejsze są trzy rodzaje masażu:

 • masaż relaksacyjny;
 • masaż leczniczy;
 • masaż sportowy.

Pierwszy z nich należy wybrać, jeśli czujesz, że Twoje mięśnie są napięte, a przyczyną tego napięcia jest duży stres, zmęczenie i poddenerwowanie. Masaż relaksacyjny w Rudzie Śląskiej to dodatkowo wsparcie terapii manualnej technologią Indiba Activ®, która przyspiesza efekty obniżenia napięcia mięśni i stresu.

Masaż leczniczy  jest odpowiednią formą terapii dla osób, które są po przebytych urazach, zabiegach lub cierpią na przewlekłe schorzenia związane z układem ruchu.

Masaż sportowy polecany jest osobom, które regularnie uprawiają sport i intensywnie trenują. Nasz gabinet masażu w Rudzie Śląskiej oferuje wszystkie najpopularniejsze rodzaje masażu. Każdy z nich wspierany jest technologią INDIBA®, dzięki czemu efekty zabiegów są jeszcze bardziej spektakularne, a sam masaż staje się niezwykle przyjemnym doznaniem.

Masaż w Rudzie Śląskiej

Choć gabinetów masażu jest naprawdę mnóstwo, decydując się na masaż, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Nasz gabinet masażu w Rudzie Sląskiej to miejsce przyjazne i pełne profesjonalizmu. Każdy nasz masażysta posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie i wiedzę, dzięki którym może zmaksymalizować efekty zdrowotne przeprowadzanych zabiegów fizjoterapeutycznych. Atmosfera podczas masażu sprzyja relaksowi – nic nie zakłóci Twojego spokoju, możesz bez obaw oddać się w ręce specjalisty. Masaż w Rudzie Śląskiej w Salveo to również łatwy dojazd – nasz gabinet znajduje się w miejscu, do którego bez trudu trafisz ze wszystkich miejscowości na Śląsku.

Umów się na masaż w Rudzie Śląskiej