Terapia wisceralna 2023-11-03T10:05:06+01:00

Terapia wisceralna – co to jest?

Terapia wisceralna to jedna z technik terapii manualnej, w której rehabilitacja opiera się na założeniu, iż organizm człowieka to jedna, spójna całość. Masaż wisceralny to głęboki masaż brzucha. W tym obrębie ciała znajdują się mięśnie i powięzi mające wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Oznacza to, że odpowiednie uciskanie okolic brzucha umożliwia nie tylko poprawę stanu układu trzewnego, ale i likwidację napięcia z różnych narządów.

Zapisz się na terapię wisceralną w Rudzie Śląskiej
terapia wisceralna w Rudzie Śląskiej

Terapia wisceralna – na czym polega?

Metoda wisceralna wykorzystuje fakt, że narządy wewnętrzne, układ ruchu i układ oddechowy wzajemnie na siebie oddziałują i jeśli jeden z elementów organizmu funkcjonuje nieprawidłowo, może to być odczuwalne w pozostałych obszarach ludzkiego ciała. W pełni bezpieczny i bezbolesny masaż wisceralny wymaga zrozumienia wzajemnych relacji zachodzących między poszczególnymi układami. Terapia wisceralna to stosowanie odpowiednich technik masowania, ugniatania i uciskania brzucha i jego okolic.

Dla kogo przeznaczona jest wisceralna terapia brzucha?

Powszechne jest przekonanie, że skoro terapia wisceralna polega na wykonywaniu masażu brzucha, to zapewne pomaga wyłącznie na problemy natury gastrologicznej. W rzeczywistości jednak skupiona na jamie brzusznej praca przynosi efekty nie tylko w obrębie układu trawiennego – to jednocześnie praca na układzie nerwowym, dzięki której można regulować (usprawniać lub hamować) funkcjonowanie poszczególnych narządów. Dlatego metoda wisceralna polecana jest m.in. osobom:

  • cierpiącym na problemy ze strony układu trawiennego, jak zgaga, refluks, zaparcia, wzdęcia czy nawracające bóle brzucha;
  • skarżącym się na przewlekłe bóle kręgosłupa, bóle w obrębie barku, nawracające bóle głowy;
  • z problemami ginekologicznymi, jak bóle jajnika, bolesne miesiączkowanie, suchość pochwy;
  • z problemami w obrębie układu moczowego (częste infekcje, kłucia w okolicy pęcherza);
  • z dusznościami i innymi nieprawidłowościami ze strony układu oddechowego;
  • borykającym się ze zrostami i bliznami pooperacyjnymi;
  • z nawracającymi dolegliwościami bólowymi ze strony układu ruchu.

Ponadto, warto spróbować terapii wisceralnej, jeśli inne formy rehabilitacji nie przyniosły pożądanych rezultatów lub następująca poprawa była krótkotrwała.

Terapia wisceralna Ruda Śląska – gdzie na wizytę?

Terapia wisceralna w Rudzie Śląskiej jest realizowana w naszym ośrodku SALVEO. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i wątpliwości oraz znajdą dogodny termin na masaż wisceralny. Skontaktuj się z nami już dziś i daj sobie szansę na uwolnienie się od bólu, problemów trawiennych i powrót do pełnej sprawności!

Terapia wisceralna – efekty leczenia

Wisceralna terapia brzucha bardzo szybko daje odczuwalne efekty leczenia. Już pierwszy zabieg pozwala pacjentowi zauważyć wyraźną poprawę samopoczucia, jednak liczba koniecznych do wykonania zabiegów oraz końcowy efekt leczenia zależne są od rodzaju schorzenia i stopnia jego zaawansowania.

terapia wisceralna trzewna w Rudzie Śląskiej Salveo
Zapisz się na terapię wisceralną (trzewną) w Rudzie Śląskiej