Rehabilitacja biodra 2023-03-27T13:03:43+02:00

Rehabilitacja biodra

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Kiedy rehabilitacja biodra?

  • Twoje biodro nie funkcjonuję jak powinno z powodu zmian zwyrodnieniowych?
  • Przed Tobą operacja wszczepienia endoprotezy lub jesteś świeżo po niej?

Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, wymagasz rehabilitacji biodra.

Zaniedbanie w przypadku chorego stawu biodrowego lub stanu po wszczepieniu endoprotezy, może prowadzić do poważnych dolegliwości bólowych, a w najgorszym wypadku do zaburzenia chodu.

W naszym gabinecie uzyskasz niezbędną i fachową pomoc!

Dlaczego rehabilitacja biodra jest tak istotna?

Staw biodrowy jest niezwykle ważny w kontekście ruchomości pacjenta. Ignorowanie bólu niewiadomego pochodzenia, zaniechana rehabilitacja po złamaniu biodra czy źle przeprowadzona rehabilitacja po endoprotezie biodra mogą doprowadzić do nasilenia się objawów bólowych, znacznego ograniczenia ruchomości stawu biodrowego, a nawet do powstania zmian zwyrodnieniowych wymagających leczenia operacyjnego. Aby uniknąć powikłań oraz poprawić swój komfort życia, przy wszelkich dolegliwościach związanych z funkcjonowaniem stawu biodrowego warto jak najszybciej zgłosić się do doświadczonego fizjoterapeuty.

Rehabilitacja biodra – kiedy jest potrzebna?

Rehabilitacja stawu biodrowego może przebiegać różnie, w zależności od indywidualnego przypadku danego Pacjenta. Sytuacje wymagające pomocy wykwalifikowanego rehabilitanta to:

  • dysplazja stawu biodrowego,
  • konflikt udowo-panewkowy,
  • przygotowanie do zabiegu wszczepienia endoprotezy lub stan bezpośrednio po operacji,
  • uraz biodra, w tym złamanie,
  • zapalenie stawu biodrowego,
  • stan po artroskopii stawu biodrowego.

Niezależnie zatem, czy problemy z biodrem są wynikiem zmian zwyrodnieniowych, przebytej choroby czy urazu, warto jak najszybciej zgłosić się na rehabilitację biodra.

Jak wygląda rehabilitacja biodra?

Leczenie dobierane jest indywidualnie do każdego Pacjenta i to, jak przebiegać będzie cała rehabilitacja, uzależnione jest przede wszystkim od problemu, z jakim Pacjent zgłosił się do gabinetu. Inaczej przebiega rehabilitacja po operacji biodra, a inaczej leczenie zmian zwyrodnieniowych. Niemniej jednak, rehabilitacja biodra w Rudzie Śląskiej, w Salveo, to zawsze połączenie technik manualnych z najnowocześniejszymi zdobyczami medycyny. W naszym gabinecie wykorzystujemy innowacyjną technologię IndibaActiv, wprowadzamy ćwiczenia rehabilitacyjne, duży nacisk kładziemy również na edukację Pacjenta – tak, by jak najdłużej mógł cieszyć się odzyskaną sprawnością i życiem bez bólu.

Umów się na rehabilitację biodra

Jak długo trwa rehabilitacja po endoprotezie biodra?

Rehabilitacja po wymianie biodra to najczęstszy przypadek, z jakim zgłaszają się Pacjenci poszukujący profesjonalnego wsparcia medycznego w obrębie stawu biodrowego. Nie można jednoznacznie stwierdzić, ile spotkań z rehabilitantem będzie potrzebne, ponieważ każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Sposób przeprowadzenia rehabilitacji po operacji endoprotezy biodra jest zależny od wielu składowych, m.in. od wyjściowej ruchomości pacjenta, jego wieku, indywidualnej siły mięśniowej itd.

Należy mieć świadomość, że rehabilitacja po endoprotezie biodra obejmuje kilka etapów. Terapia manualna rozluźnia napięte tkanki, zwiększa ruchomość stawu oraz mobilizuje bliznę do szybszego gojenia się. Odpowiednio dobrane ćwiczenia stopniowo zwiększają ruchomość i pomagają zwalczyć ból.

Rehabilitacja biodra w Rudzie Śląskiej, na Śląsku

Jesteś z województwa śląskiego? Potrzebna Ci skuteczna rehabilitacja biodra, która raz na zawsze pomoże Ci pozbyć się bólu i zwiększyć Twoją sprawność ruchową? Poszukujesz doświadczonego rehabilitanta, który nie tylko przywróci Ci ruchomość, ale i zadba o Twoją edukację, tak, abyś mógł samodzielnie zadbać o stan stawu biodrowego i cieszyć się nowym komfortem życia? Rehabilitacja biodra w Rudzie Śląskiej będzie dla Ciebie doskonałym wyborem! Zapraszamy do Salveo – u nas znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. Wykwalifikowana kadra, indywidualne podejście do każdego Pacjenta i wygodny dojazd do naszego ośrodka sprawiają, że rehabilitacja biodra przestanie być przykrą koniecznością, a stanie się szansą na nową, lepszą codzienność w zdrowiu!

Potrzebna Ci rehabilitacja biodra? Umów się na rehabilitację biodra do SALVEO w Rudzie Śląskiej