Trening funkcjonalny 2022-10-28T14:45:24+02:00

Trening funkcjonalny

  • Próbowałeś kilkukrotnie zacząć ćwiczyć i zawsze kończyło się to kontuzją?
  • Wiesz, że możesz dać z siebie więcej i potrzebujesz profesjonalnego wsparcia?

Trening funkcjonalny przeznaczony jest zarówno dla sportowców, osób po urazach, a także amatorów, którzy chcą w bezpieczny sposób zoptymalizować swoje wyniki.

Jak działa trening funkcjonalny?

Trening funkcjonalny jest formą aktywności fizycznej, która uruchamia całkowity potencjał fizyczny naszego ciała. Koncepcja treningu funkcjonalnego – jak sama nazwa wskazuje – skupia się na kształtowaniu konkretnej funkcji. Esencją treningu funkcjonalnego jest globalne spojrzenie na kształtowanie możliwości organizmu do efektywnego oraz bezpiecznego ruchu. Podstawą treningu funkcjonalnego jest dogłębna analiza jakości wzorców ruchowych z wykorzystaniem kierowanych testów screeningowych. Następnie kształtowane są parametry sprawności fizycznej takie jak mobilność, stabilność, koordynacja nerwowo-mięśniowa oraz siła – wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb.

Trening funkcjonalny stosowany jest w celu:

  • usprawnienia powrotu osób kontuzjowanych do sportu;
  • prewencji kontuzji pierwotnych oraz wtórnych;
  • wzmacniania siły oraz wytrzymałości mięśni całego ciała;
  • utrzymania efektów terapeutycznych u osób z dolegliwościami bólowymi aparatu ruchu.

Trening funkcjonalny przeznaczony jest dla osób, które kochają aktywność fizyczną, lecz wskutek bólu muszą ją ograniczać. Podstawą sukcesu terapeutycznego w ramach treningu funkcjonalnego jest zastosowanie ćwiczeń o odpowiednim stopniu trudności.

Przykładowe jednostki dysfunkcyjne wymagające zastosowania treningu funkcjonalnego to:

W naszym gabinecie elementy treningu funkcjonalnego w połączeniu z regeneracyjnymi zabiegami INDIBA-ACTIV pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów terapeutycznych oraz treningowych.

Naszym celem jest znalezienie i korekcja słabych ogniw w Twoim ciele oraz poprawa techniki ćwiczeń. Pod okiem Kamila i Bartka masz szansę zapomnieć o dawnych kontuzjach oraz w pełni skupić się na swoich sportowych celach. Gorąco zapraszamy!

Umów się na trening funkcjonalny