Nerwiak Mortona 2020-09-15T13:53:24+02:00

Nerwiak Mortona

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Nerwiak Mortona nazywany potocznie chorobą Mortona i zespołem Mortona jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu stopy u kobiet.

Przyczynę powstania dolegliwości upatruje się w:

  • chodzeniu na wysokim obcasie
  • noszeniu niewłaściwie dobranego obuwia
  • wielokrotnym wykonywaniu czynności obciążających stopę, jak bieganie, balet czy sporty akrobatyczne

Nerwiak Mortona jest stanem zapalnym nerwu, który bez interwencji fizjoterapeuty lub chirurga z pewnością sam nie minie.

W Salveo nasi terapeuci na wizycie diagnostycznej dokonują analizy funkcji dynamicznej stopy w poszukiwaniu przyczyny wystąpienia dolegliwości.  W zależności od stadium schorzenia dobierana jest rehabilitacja stopy oparta na odpowiednio dobranej terapii manualnej oraz ćwiczeniach funkcjonalnych, które mają na celu utrwalenie efektów terapeutycznych.

Jako fizjoterapeuci dokładamy wszelkich starań, aby rozwiązać problemy naszych pacjentów metodami nieinwazyjnymi, lecz nie zawsze jest to możliwe. W przypadku neuralgii Mortona możliwe jest również operacyjne uwolnienie nerwu lub jego resekcja. Niezależnie od wybranego rodzaju zabiegu w obu przypadkach potrzebna będzie opieka fizjoterapeutyczna.

Po zabiegu niezmiernie istotna jest praca z blizną, aby zwłókniała tkanka nie zastąpiła miejsca wyciętego nerwu, jednocześnie upośledzając funkcje stopy. W związku z ryzykiem bliznowacenia nasi fizjoterapeuci stosują nowatorską technologię IndibaActiv, która wspomaga regenerację tkanek oraz przyspiesza proces terapeutyczny.

Mimo odbarczenia lub resekcji nerwu oraz prawidłowej regeneracji blizny w Salveo pacjent ma możliwość podjęcia treningu stopy. Trening stopy ma na celu obniżenie ryzyka urazów przeciążeniowych w przyszłości, co przekłada się na długotrwały komfort pacjenta.

Jeśli odczuwasz uciążliwe dolegliwości w obrębie stopy i chciałbyś coś w końcu z tym zrobić zapraszamy !

Umów się na wizytę