Konflikt udowo-panewkowy 2023-01-11T09:42:13+01:00

Konflikt udowo-panewkowy

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Konflikt udowo-panewkowy to schorzenie, w którym dochodzi do tarcia pomiędzy głową kości udowej, a elementami panewki stawu biodrowego.

Najczęstsze objawy towarzyszące konfliktowi udowo-panewkowemu, to:

  • Ból pachwiny promieniujący do bocznej strony uda
  • Nasilenie dolegliwości podczas aktywności fizycznej oraz podczas zgięcia stawu
  • Problem z przyjmowaniem pozycji siedzącej
  • Kłujący ból podczas wstawania lub siadanie po dłuższej przerwie
  • Uczucie klikania lub przeskakiwania w biodrze
  • Ograniczenie ruchomości szczególnie rotacji wewnętrznej

Ze względu na ryzyko wczesnych zmian zwyrodnieniowych zalecane jest jak najszybsze leczenie oraz profilaktyka. Wyróżniamy leczenie operacyjne oraz zachowawcze, w zależności od zaawansowania patologii.

W naszym gabinecie wdrażamy leczenie zachowawcze oraz stosujemy odpowiednio zaplanowany trening, stanowiący profilaktykę występowania schorzenia. Podczas rehabilitacji konfliktu udowo-panewkowego terapia zależna jest m. in. od aktualnego stanu funkcjonalnego pacjenta.

Zastosowanie terapii manualnej wraz z technologią IndibaActiv pozwala na złagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę ruchomości oraz przyspieszenie procesów gojenia.

W dalszych etapach współpracy terapeuta wdraża specjalistyczny trening, którego celem jest wzmocnienie okolicznych struktur oraz utrzymanie odpowiednich zakresów ruchomości.

Niezmiernie istotnym elementem terapii jest edukacja. Pacjenci z omawianym schorzeniem powinni przede wszystkim unikać ruchów o dużych amplitudach w stawie biodrowym. W ostatnim etapie pomożemy Ci także dobrać odpowiednią aktywność fizyczną, tak abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ruchem bez naszej pomocy.

Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe w obrębie biodra, ból w pachwinie podczas aktywności fizycznej lub usztywnienie i ograniczenie ruchomości to zgłoś się do nas! Nasza kadra fizjoterapeutyczna pomoże Ci wrócić do normalności.

Umów się na wizytę