Konflikt udowo-panewkowy 2020-12-15T09:07:23+01:00

Konflikt udowo-panewkowy

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Konflikt udowo-panewkowy to schorzenie, w którym dochodzi do tarcia pomiędzy głową kości udowej, a elementami panewki stawu biodrowego.

Najczęstsze objawy towarzyszące konfliktowi udowo-panewkowemu, to:

 • Ból pachwiny promieniujący do bocznej strony uda
 • Nasilenie dolegliwości podczas aktywności fizycznej oraz podczas zgięcia stawu
 • Problem z przyjmowaniem pozycji siedzącej
 • Kłujący ból podczas wstawania lub siadanie po dłuższej przerwie
 • Uczucie klikania lub przeskakiwania w biodrze
 • Ograniczenie ruchomości szczególnie rotacji wewnętrznej

Ze względu na ryzyko wczesnych zmian zwyrodnieniowych zalecane jest jak najszybsze leczenie oraz profilaktyka. Wyróżniamy leczenie operacyjne oraz zachowawcze, w zależności od zaawansowania patologii.

W naszym gabinecie wdrażamy leczenie zachowawcze oraz stosujemy odpowiednio zaplanowany trening, stanowiący profilaktykę występowania schorzenia. Podczas rehabilitacji konfliktu udowo-panewkowego terapia zależna jest m. in. od aktualnego stanu funkcjonalnego pacjenta.

Zastosowanie terapii manualnej wraz z technologią IndibaActiv pozwala na złagodzenie dolegliwości bólowych, poprawę ruchomości oraz przyspieszenie procesów gojenia.

W dalszych etapach współpracy terapeuta wdraża specjalistyczny trening, którego celem jest wzmocnienie okolicznych struktur oraz utrzymanie odpowiednich zakresów ruchomości.

Niezmiernie istotnym elementem terapii jest edukacja. Pacjenci z omawianym schorzeniem powinni przede wszystkim unikać ruchów o dużych amplitudach w stawie biodrowym. W ostatnim etapie pomożemy Ci także dobrać odpowiednią aktywność fizyczną, tak abyś mógł jak najdłużej cieszyć się ruchem bez naszej pomocy.

Jeśli odczuwasz dolegliwości bólowe w obrębie biodra, ból w pachwinie podczas aktywności fizycznej lub usztywnienie i ograniczenie ruchomości to zgłoś się do nas! Nasza kadra fizjoterapeutyczna pomoże Ci wrócić do normalności.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;