Dysplazja stawu biodrowego 2020-07-27T13:13:03+02:00

Dysplazja stawu biodrowego

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Dysplazja stawu biodrowego to wada ujawniająca się już w życiu płodowym. Polega ona na zniekształceniu biodra i/lub na wadliwym jego ukształtowaniu wraz z przemieszczeniem kości udowej. Przyczyna takiego zjawiska jest różnorodna począwszy od przykurczenia nóg płodu spowodowanego niewystarczającą ilością miejsca, ułożenia dziecka, choroby układu nerwowego lub  mięśniowego, aż po predyspozycje genetyczne.

Dysplazja stawu biodrowego u dorosłych pojawia się najczęściej z powodu braku leczenia w pierwszych latach życia lub braku jego efektów. Osoba ta narażona jest wówczas na zwichnięcia oraz podwichnięcia w stawie biodrowym, a także wczesne zmiany zwyrodnieniowe. Z tego powodu istotne jest wczesne wdrożenie leczenia zachowawczego.

W gabinecie Salveo dokonujemy diagnostyki funkcjonalnej oraz, we współpracy z Twoim ortopedą, ustalamy szczegółowy plan terapii.

Celem terapii jest:

 • zniwelowanie dolegliwości bólowych,
 • poprawa zakresu ruchomości
 • korekcja wzorców ruchowych, a co najważniejsze chodu.

Wraz z technologią IndibaActiv, staramy się inicjować oraz przyspieszać procesy gojenia okolicznych przeciążonych tkanek, tak, abyś mógł cieszyć się ruchem przez cały czas.

Jeśli wiesz, że masz dysplazję stawu biodrowego leczoną w okresie dziecięcym i zaczyna doskwierać Ci ból lub dyskomfort w obszarze biodra, to koniecznie zgłoś się do nas!

Nasi terapeuci dołożą wszelkich starań, żeby Ci pomóc!

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;