Dietetyk 2023-03-27T12:54:47+02:00

Dietetyk w Rudzie Śląskiej

Dietetyk – kto powinien wybrać się do dietetyka?

Choć najczęstszym powodem, dla którego ludzie decydują się na pomoc wykwalifikowanego dietetyka, jest chęć zrzucenia zbędnych kilogramów, odpowiedź na pytanie: kto powinien wybrać się do dietetyka wcale nie jest tak oczywista. Specjalista dietetyk pomoże Ci bowiem nie tylko zadbać o szczupłą sylwetkę, ale też:

 • trwale zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze;
 • wesprzeć dietą leczenie chorób układu pokarmowego, chorób o podłożu hormonalnym, cukrzycy, miażdżycy itd.;
 • uzupełnić zdrowym stylem odżywiania się rozwój kariery sportowej i wpłynąć na osiągane wyniki;
 • wprowadzić nawyki żywieniowe, które dodadzą Ci witalnej energii, poprawią Twoją odporność, sprawią, że będziesz się czuć lepiej i zdrowiej.
Zapisz się na wizytę u dietetyka w SALVEO w Rudzie Śląskiej

Dietetyk SALVEO w Rudzie Śląskiej Wojciech Polus

wojciech polus ditetyk w Rudze Śląskiej
 • Trener personalny, pasjonat sportów sylwetkowych
 • Dietetyk od 2016r.
 • Zawodnik startujący w kulturystyce, a do jego osiągnięć można zaliczyć dostanie się do finałów międzynarodowych mistrzostw Polski 2018 r.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Pierwsza wizyta u dietetyka może być dla Ciebie dość stresująca, jednak jeśli odpowiednio się do niej przygotujesz, nic Cię nie zaskoczy. Jakie badania do dietetyka warto wykonać? Wspólne układanie planu żywieniowego i nakreślanie celów, które będziesz osiągać przy wsparciu specjalisty będzie dużo łatwiejsze, jeśli dietetyk pozna wyniki niektórych Twoich badań. Jeśli więc zastanawiasz się, jak przygotować się do wizyty u dietetyka, pamiętaj o wykonaniu badań laboratoryjnych. Badania laboratoryjne możesz zrobić korzystając ze skierowania, które wystawi Ci lekarz rodziny, wówczas będą darmowe.

W szczególności przydadzą się poniższe badania:

 • pełna morfologia krwi:

 • próby wątrobowe;

 • panel tarczycowy;

 • OB;

 • CRP;

 • glukoza na czczo;

 • potas:

 • sód.

Warto również zrobić badanie ogólne moczu. Dodatkowe badania zleci już specjalista dietetyk – jeśli uzna, że jest to konieczne dla pełnego obrazu Twojego stanu zdrowia i wdrożenia planu dietetycznego.

Pierwsza wizyta u dietetyka to przede wszystkim obszerne zebranie wywiadu. Zostaniesz zapytany o swój stan zdrowia, przyjmowane na stałe leki, przebyte zabiegi operacyjne. Jeśli posiadasz wyniki ważnych badań, wypisy ze szpitala etc., zabierz wszystko ze sobą. Bardzo ważne jest precyzyjne i szczere udzielanie odpowiedzi na pytania, które usłyszysz. Niektóre z nich mogą Cię nieco zdziwić, jak np. pytanie o Twój rytm dnia czy upodobania kulinarne – ale wszystkie one mają wpływ na właściwą ocenę Twoich potrzeb i dopasowanie planu dietetycznego do Twoich możliwości i oczekiwań.

Spodziewaj się również zważenia, dokonania pomiarów ciała i oceny sylwetki. To może być dość krępujące, zwłaszcza, jeśli masz kompleksy spowodowane swoją masą ciała lub ukształtowaniem sylwetki, pamiętaj jednak, że dietetyk chce Ci pomóc wyjść z tych kompleksów i sprawić, że wkrótce pokochasz swój wygląd – a pomiary są niezbędne, by móc monitorować Twoje postępy.

Dietetyk Ruda Śląska – zapraszamy!

Jeśli poszukujesz odpowiedniego wsparcia dietetycznego na terenie Śląska, Dietetyk w Rudzie Śląskiej w SALVEO będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem! Łatwość dojazdu z innych śląskich miast to tylko jeden z wielu atutów naszego gabinetu dietetycznego.

Nasz specjalista dietetyk Wojciech Polus,to zarazem trener personalny. Doświadczenie zawodowe, wiedza i pasja pozwalają Mu na wieloaspektowe podejście do swoich podopiecznych. U nas możesz liczyć na fachowe wsparcie w budowaniu sylwetki, poprawie stanu zdrowia, trwałej zmianie nawyków żywieniowych.

Nasz dietetyk w Rudzie Śląskiej to pracownik jednego z liderów na rynku fitness – firmy suplementacyjnej OLIMP. Jest również zawodnikiem startującym w zawodach kulturystycznych, w których osiąga świetne wyniki. Wyzwania, które stoją przed dietetykiem, pragnącym pomagać innym, zna więc nie tylko z teorii, ale również z własnych doświadczeń. Jest najlepszym dowodem na to, że prawidłowo zbilansowana dieta, zdrowe nawyki oraz ruch dają spektakularne efekty. Odczuj je na własnej skórze, zawalcz o swoją sylwetkę i o swoje dobre samopoczucie. Zastanawiasz się, ile kosztuje wizyta u dietetyka? Koniecznie sprawdź nasz cennik!

Umów się na wizytę do dietetyka