Rwa kulszowa 2022-11-22T12:29:01+01:00

Rwa kulszowa

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na leczenie rwy kulszowej
  • indiba na leczenie rwy kulszowejOdczuwasz nagły i ostry ból w okolicy pośladka i z tyłu uda?
  • Uczucie mrowienia promieniujące aż do stopy?

Prawdopodobnie cierpisz z powodu rwy kulszowej.

Objawy rwy kulszowej

Najbardziej charakterystycznym objawem rwy kulszowej jest ból kręgosłupa lędźwiowego mogący migrować w dół kończyny przez pośladek, tył uda, a kończąc się na stopie. Najczęściej ma on charakter kłujący, rozdzierający lub ciągnący. Mogą występować zaburzenia czucia w obrębie skóry kończyny. Niewątpliwie ból ten uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

Leczenie rwy kulszowej ukierunkowane jest na jak najszybszy powrót do codziennych aktywności.

Leczenie rwy kulszowej w SALVEO w Rudzie Śląskiej

Rehabilitacja w przypadku rwy kulszowej w gabinecie SALVEO obejmuje następujące etapy:

  • redukcja stanu ostrego za pomocą nowatorskiej technologii Indiba Activ®, masażu, neuromobilizacji oraz terapii manualnej w obrębie kręgosłupa
  • zabiegi na rwę kulszową mogą zostać wzbogacone o fizjoterapię w środowisku wodnym, która daje efekt odciążający
  • w późniejszym etapie przeprowadzana jest diagnostyka pod względem stabilności kompleksu miednicznego i segmentów kręgosłupa, a następnie wdrażany jest odpowiedni trening funkcjonalny. Trening ten pozwala zabezpieczyć organizm pacjenta przed ponownym incydentem rwy kulszowej i bez obaw cieszyć się aktywnością dnia codziennego.

Fizjoterapeuci w SALVEO w Rudzie Sląskiej pomogą Ci zwalczyć dolegliwości bólowe, przeprowadzą odpowiednią diagnostykę i wdrożą odpowiednie leczenie, abyś mógł jak najszybciej wrócić do codziennych obowiązków.

Należy jednak pamiętać, że powrót do pełnej sprawności następuje w ciągu 2-4 tyg., a przy zaawansowanej dyskopatii może trwać do 8 tyg.  Nie oznacza to jednak, że jest to okres całkowitego bezruchu, wręcz przeciwnie – powinna mieć miejsce odpowiednio duża i indywidualnie zaprogramowana codzienna dawka ruchu.

Umów się na leczenie rwy kulszowej