Rwa kulszowa 2020-05-27T09:05:57+02:00

Rwa kulszowa

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę
 • Odczuwasz nagły i ostry ból w okolicy pośladka i z tyłu uda?
 • Uczucie mrowienia promieniujące aż do stopy?

Prawdopodobnie cierpisz z powodu rwy kulszowej.

Najbardziej charakterystycznym objawem rwy kulszowej jest ból kręgosłupa lędźwiowego mogący migrować w dół kończyny przez pośladek, tył uda, a kończąc się na stopie. Najczęściej ma on charakter kłujący, rozdzierający lub ciągnący. Mogą występować zaburzenia czucia w obrębie skóry kończyny. Niewątpliwie ból ten uniemożliwia codzienne funkcjonowanie.

Leczenie rwy kulszowej ukierunkowane jest na jak najszybszy powrót do codziennych aktywności.

Rehabilitacja w przypadku rwy kulszowej w gabinecie Salveo obejmuje następujące etapy:

 • redukcja stanu ostrego za pomocą nowatorskiej technologii Indiba Activ®, masażu, neuromobilizacji oraz terapii manualnej w obrębie kręgosłupa
 • zabiegi na rwę kulszową mogą zostać wzbogacone o fizjoterapię w środowisku wodnym, która daje efekt odciążający
 • w późniejszym etapie przeprowadzana jest diagnostyka pod względem stabilności kompleksu miednicznego i segmentów kręgosłupa, a następnie wdrażany jest odpowiedni trening funkcjonalny. Trening ten pozwala zabezpieczyć organizm pacjenta przed ponownym incydentem rwy kulszowej i bez obaw cieszyć się aktywnością dnia codziennego.

Nasi wykwalifikowani terapeuci pomogą Ci zwalczyć dolegliwości bólowe, przeprowadzą odpowiednią diagnostykę i wdrożą odpowiednie leczenie, abyś mógł jak najszybciej wrócić do codziennych obowiązków.

Należy jednak pamiętać, że powrót do pełnej sprawności następuje w ciągu 2-4 tyg., a przy zaawansowanej dyskopatii może trwać do 8 tyg.  Nie oznacza to jednak, że jest to okres całkowitego bezruchu, wręcz przeciwnie – powinna mieć miejsce odpowiednio duża i indywidualnie zaprogramowana codzienna dawka ruchu.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;