Rehabilitacja kolana 2023-03-08T15:30:10+01:00

Rehabilitacja kolana

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

• Masz obrzęk lub stan zapalny w stawie kolanowym?
• Jesteś po artroskopii lub wstawieniu endoprotezy kolana?
• Nie możesz normalnie funkcjonować z powodu bólu kolana?

Pomożemy Ci. Umów się na zabiegi fizjoterapii kolana.

W gabinecie Salveo nasi rehabilitanci pracują zarówno z profesjonalnymi sportowcami, jak i z ludźmi, którzy za aktywnością fizyczną nie przepadają. Dzięki czemu najnowsze i najnowocześniejsze metody stosowane w sporcie przenosimy do rehabilitacji dostępnej dla każdego!

Rehabilitacja kolana z wykorzystaniem urządzenia Indiba:
• zmniejsza ból i stan zapalny;
• przyśpiesza proces regeneracji tkanek;
• prowadzi do szybszego odzyskania sprawności ruchowej.

Umów się na wizytę

Rehabilitacja kolana – zadbaj o pełną sprawność

Ból kolan uniemożliwia ci codzienne funkcjonowanie? Jesteś po przebytym urazie? A może zmagasz się z uszkodzeniem łąkotki lub zerwaniem więzadła krzyżowego? Odpowiedzią na takie problemy jest rehabilitacja. W połączeniu z wykorzystaniem urządzeń Indiba szybciej pozbędziesz się uciążliwych dolegliwości i wrócisz do formy.

Rehabilitacja kolana – na co pomaga?

Rehabilitacja kolana może być stosowana w wielu przypadkach. O jej indywidualnym przebiegu decyduje wykwalifikowany i doświadczony specjalista. Zabiegi skierowane są zarówno do profesjonalnych sportowców, jak i do osób po przebytych urazach czy operacjach. Rehabilitację kolan stosuje się zazwyczaj w następujących sytuacjach:

Ponadto często niezbędna jest rehabilitacja po artroskopii kolana, rehabilitacja po endoprotezie kolana, czy rehabilitacja po innych operacjach kolana. Ćwiczenia rehabilitacyjne na kolano są wskazane również w przypadku skręceń. Odpowiednio dobrane zabiegi pozwolą szybciej wrócić do pełnej sprawności. Rehabilitacja kolana po skręceniu powinna być rozpoczęta jak najszybciej. Proste ćwiczenia mogą być wykonywane w domu, jednak wymaga to konsultacji z lekarzem lub/i fizjoterapeutą.

Rehabilitacja na kolano – dlaczego warto?

Kolano to największy staw w ludzkim organizmie, który w ogromnym stopniu przyczynia się do zwyczajnej sprawności. Chodzenie, siadanie, pokonywanie schodów, bieganie… Lista czynności, jakie wykonuje się przy pomocy kolan jest niemal nieograniczona. Nic więc dziwnego, że o stawy trzeba odpowiednio zadbać. Zwłaszcza, że nawet niewielkie urazy mogą szybko się rozwinąć, a przecież lepiej temu zapobiegać, niż potem leczyć.

Rehabilitacja kolana po skręceniu czy rehabilitacja kolana po urazie lub operacji zwyczajnie ogranicza ruchomość. Chcąc powrócić do wykonywania codziennych czynności, warto rozpocząć ćwiczenia najszybciej jak to możliwe.

Warto też wiedzieć, że wczesne podjęcie rehabilitacji może skrócić liczbę kolejnych zabiegów. To oznacza nie tylko szybszy powrót do zdrowia, ale i po prostu oszczędności.

Odpowiednia reakcja na pojawiające się problemy z kolanami, zarówno w przypadku sportowców, jak i zwykłych pacjentów, może też pozwolić uniknąć poważnych operacji i późniejszego długiego okresu rekonwalescencji.

Zapisz się na rehabilitację kolana do Salveo w Rudzie Śląskiej

Rehabilitacja kolana Ruda Śląska

Potrzebujesz zabiegów rehabilitacyjnych na kolano? Jesteś po operacji i chcesz szybciej wrócić do codziennych aktywności? Umów się na wizytę w SALVEO w Rudzie Śląskiej. Oprócz rehabilitacji stawu kolanowego nasi specjaliści pomogą ci również w innych dolegliwościach. W ofercie gabinetu znajdziesz m.in. rehabilitację kręgosłupa, rehabilitację ręki, rehabilitację biodra czy rehabilitację stopy. Nasze zabiegi i stosowane najnowocześniejsze metody pozwolą ci szybko odzyskać pełną sprawność.