Narzędzia Ergon 2020-02-19T11:19:06+01:00

Narzędzia Ergon

Są to narzędzia wykonane ze stali chirurgicznej, które wykorzystywane są do pracy na mięśniach i powięzi ze specjalnym wyposażeniem klinicznym do leczenia patologii nerwowo-mięśniowo-szkieletowych.

Narzędzia są używane w zabiegach rehabilitacyjnych, przy bólach i napięciach mięśni i stawów i w różnego rodzaju schorzeniach.

Technika wywodzi swoją nazwę z greckiego słowa „ERGON” czyli „produkt pracy człowieka”. Jest to innowacyjna technika, która łączy w sobie starsze podejście jak technika IASM, GRASTON czy SMART TOOLS.

Głównym celem pracy narzędziami jest uwolnienie spięć/sklejeń mięśniowo-powięziowych na przebiegu włókien, tak, aby w zaledwie kilka sesji uzyskać funkcjonalną poprawę pracy mięśni.

Główne różnice techniki ERGON od innych technik narzędziowych:

 • ruchy dwu- i trójwymiarowe
 • bardziej agresywne podejście i techniki
 • dłuższy czas pracy (nawet miejscowo)
 • leczenie określonych punktów na ciele
 • rehabilitacja celowana na główne urazy mięśniowo-powięziowe

Do czego wykorzystamy w rehabilitacji narzędzia ERGON:

 • uwolnienie połączeń krzyżowych
 • pobudzenie procesów wytwórczo-regeneracyjnych w tkankach
 • przywrócenie elastyczności tkanki łącznej i mięśniowej
 • zwiększenie temperatury ciała
 • poprawa kontroli nerwowo-mięśniowej
 • lepsze gojenie poprzez zwiększenie przepływu i ilości krwi w okolicy uszkodzenia
 • poprawa przepływu limfy (działanie antyobrzękowe)
 • zmniejszenie bólu

Do dyspozycji mamy trzy narzędzia, których cel działania jest identyczny, jednakże różnią się one wielkością i intensywnością pracy.

Największe narzędzie posłuży do pracy na dużych grupach mięśniowych i jest przy tym najbardziej delikatne ze wszystkich. Często jest wykorzystywane w rehabilitacji w bólu pleców i rehabilitacji kręgosłupa.

Średnie narzędzie umożliwi nam prace na mniejszych powierzchniach z większą dokładnością, ale jest już bardziej bolesne. Wykorzystywane np. w rehabilitacji ręki – schorzeń barku, czy w rehabilitacji kolana przy urazach łąkotki.

Najmniejsze narzędzie jest najbardziej precyzyjne, możemy nim wejść między przestrzenie kostne stopy czy dłoni. Są więc odpowiednie np. w rehabilitacji urazów stawu skokowego. Jednakże przez swoją wielkość, ból jest tu największy.

W naszym gabinecie posiadamy również TOOLS FASCIA które są adaptacja wyżej wymienionych narzędzi do pracy z użyciem INDIBA ACTIVE. Ich działanie jest bardzo podobne, z tą drobną różnicą, że ból tu praktycznie w ogóle nie występuje. Przez podpięcie narzędzi pod prąd o częstotliwości 448Khz nie tylko zmniejszamy czas pracy na strukturach potrzebny do ich wyleczenia, ale również i czas ich gojenia po zakończeniu terapii. Jest to niezmiernie ważne, gdyż przy większego rodzaju patologiach nie zawsze regeneracja jest wystarczająco szybka, aby przeprowadzić kolejną sesję terapeutyczną.

close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;