Na czym polega masaż leczniczy?

/, regeneracja, reh/fizjo/reg/Na czym polega masaż leczniczy?

Bolą cię plecy? Masz coraz większe problemy z kręgosłupem? Rozwiązaniem twoich problemów może być masaż leczniczy. Przeprowadzony przez profesjonalistów uwolni cię od bólu i poprawi twój komfort życia. Na czym konkretnie polega masaż leczniczy i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Masaż leczniczy, czyli jaki?

Masaż leczniczy to forma zabiegu, którego celem jest głównie wyeliminowanie bólu lub powrót do sprawności po przebytych urazach czy operacjach. Polega on na wykorzystywaniu różnych technik jak ugniatanie, rozcieranie, oklepywanie czy naciskanie konkretnych obszarów, by zminimalizować dolegliwości pacjenta. O wyborze odpowiednich metod masażu decyduje fizjoterapeuta. Powinny być one dostosowane do potrzeb i schorzeń danej osoby.

Umów się na masaż leczniczy do SALVEO w Rudzie Śląskiej

Rodzaje masażu leczniczego

Wymienia się różne rodzaje masażu leczniczego. Często wykonywany jest też masaż klasyczny, choć na tym oferta fizjoterapeutów się nie kończy. W przypadku osób, które są po wypadkach lub operacjach stosuje się często masaż rehabilitacyjny. Może obejmować on różne partie ciała i pomaga wrócić do dawnej sprawności fizycznej. Ponadto wymienia się masaż limfatyczny, który łączy w sobie właściwości lecznicze i odprężające. Chętnie korzystają z niego osoby, które chcą schudnąć, ale nie tylko. Polecany jest on również kobietom po amputacji piersi.

Często stosowany jest również masaż punktowy. Jego głównym zadaniem jest pozbycie się bólu. Ponadto fizjoterapeuci wykonują jeszcze masaże segmentarne (np. na rwę kulszową), kontralateralne (np. po złamaniach kończyn czy przy zesztywnieniu stawów), podwodne (np. na bóle reumatyczne). Dużą popularnością cieszą się również masaże antystresowe (https://salveo-rudaslaska.pl/masaz-antystresowy/), które obniżają napięcie mięśniowe, zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia i odprężają.

Masaż zdrowotny – dlaczego warto?

Masaż leczniczy, zwany też masażem medycznym czy terapeutycznym, ma wiele korzyści dla zdrowia. Wśród efektów wymienia się:

  • rozluźnienie tkanki mięśniowej,
  • zmniejszenie obrzęku,
  • wspomaganie krążenia,
  • zmniejszenie bólu,
  • poprawę mobilności.

Zalety masażu leczniczego zależą tak naprawdę od tego, na co mają pomóc i jakie techniki są podczas takiego zabiegu stosowane. Co innego może być skuteczne w przypadku masażu leczniczego pleców, a co innego, gdy w grę wchodzi masowanie kończyn po urazach. Możliwe jest też wsparcie technologią Indiba Activ, która wzmacnia efekty masażu leczniczego kręgosłupa lub innych partii ciała.

Masaż leczniczy w Rudzie Śląskiej

Poszukujesz gabinetu masażu leczniczego na Śląsku? W Salveo w Rudzie Śląskiej pozbędziesz się bólu i szybko wrócisz do formy. Doświadczeni fizjoterapeuci dobiorą odpowiednie techniki masażu do twoich potrzeb i schorzeń, dzięki czemu poprawi się twój komfort życia. Umów się na wizytę i uwolnij się od uciążliwych dolegliwości.

2022-08-29T18:56:14+02:00