IIe kosztuje rehabilitacja? Od czego zależy cena rehabilitacji?

W życiu mogą nas spotkać różne sytuacje, większości z nich nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jednak nie oznacza to, że nie będziemy w stanie stawić im czoła. W wielu przypadkach, gdy dotyka nas ciężka choroba, doznajemy poważnego urazu, lub stajemy się ofiarami wypadku, konieczna jest rehabilitacja. Czym jest rehabilitacja, jaki jest koszt rehabilitacji? Gdzie szukać tego rodzaju pomocy? Aby poznać odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury.

Co warto wiedzieć o rehabilitacji?

Niektórym rehabilitacja może kojarzyć się z terapią, której poddawane są wyłącznie osoby zmagające się z bardzo ciężkimi chorobami, bądź stały się ofiarami groźnych wypadków. Tymczasem rehabilitacja to proces, który może pomóc w bardzo wielu przypadkach i warto o niej pomyśleć na przykład w sytuacji, gdy na co dzień zmagamy się z bólem pleców lub innymi dolegliwościami, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie.

Z rehabilitacji można korzystać zarówno prywatnie, jak i w ramach świadczeń z Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety wybierając tę drugą opcję, bardzo często trzeba długo czekać na rozpoczęcie terapii, tymczasem im szybciej się ją zacznie, tym lepiej. Jednym z istotnych elementów rehabilitacji jest fizjoterapia, która ma na celu przywrócić nam pełną sprawność ruchową i zlikwidować przyczyny bólu. Jaka jest zatem cena za godzinę rehabilitacji?

Rehabiliatcja i fizjoterapia w Rudzie Śląskiej w SALVEO! Sprawdż nas!

Ile kosztuje rehabilitacja prywatnie?

Gdy mamy do wyboru leczenie na NFZ lub leczenie prywatnie, koszt tego drugiego zawsze odgrywa rolę. Nic więc dziwnego, że interesuje nas cennik prywatnej rehabilitacji. Należy jednak brać pod uwagę to, że prywatne gabinety oraz ośrodki rehabilitacyjne mogę mieć różne ceny, dlatego też przed dokonaniem wyboru, warto je między sobą porównać.

Rehabilitacja Ruda Śląska oferuje konsultacje i wstępną terapię już za 120 zł/h. Oczywiście to, ile zapłacimy, zależy od tego, jaką usługę wybierzemy, a więc z jakim problemem się borykamy. Bardzo często korzystnym rozwiązaniem jest wybór pakietów, np. pakiet pięciu wizyt, w ramach których skorzystamy z fali uderzeniowej jest kilkadziesiąt złotych tańszy, niż wykupywanie tej usługi pojedynczo.

Z rehabilitacji często korzystają sportowcy, a cena regeneracji sportowej to 180 zł za godzinę. Jak widać, koszt poszczególnych usług jest bardzo zróżnicowany.

Dokładne ceny zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych możesz sprawdzić w naszym cenniku usług fizjoterapii.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Jak już wspomnieliśmy, jednym z elementów rehabilitacji jest fizjoterapia. W wielu przypadkach jest ona wręcz kluczowa, dlatego niejednokrotnie pacjenci zastanawiają się, czy lepszym rozwiązaniem jest rehabilitacja, czy sama fizjoterapia. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie.

Warto jednak pamiętać o tym, że rehabilitacja ma znacznie szerszy zakres i skupia się nie tylko na dolegliwościach fizycznych, ale może pomóc również odzyskać równowagę psychiczną i emocjonalną. Trzeba też przygotować się na to, że taka terapia nie da natychmiastowych rezultatów, dlatego też ważna jest regularność wizyt, a bardzo często także samodzielne wykonywanie zaleconych ćwiczeń.

2023-06-30T14:06:24+02:00