Rehabilitacja po endoprotezie biodra 2022-06-09T15:49:47+02:00

Rehabilitacja po endoprotezie biodra

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Zabieg endoprotezoplastyki to ingerencja w środowisko organizmu, która znacząco wpływa na dolegliwości bólowe, zarówno samego stawu, jak i okolicznych tkanek.

Rehabilitacja po operacji endoprotezy biodra jest procesem kilkuetapowym, uzależnionym od wyjściowej ruchomości pacjenta, siły mięśniowej, wieku etc.

Rehabilitacja po endoprotezie biodra ma wiele składowych. Zarówno praca manualna z pacjentem, odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz specjalistyczna edukacja pacjenta są niezmiernie istotne w procesie leczenia.

Terapia manualna w Salveo

Na każdej wizycie wdrażana jest terapia manualna nakierowana na rozluźnienie napiętych tkanek, mobilizację blizny oraz zwiększenie zakresu ruchomości. Dodatkowo w gabinetach Salveo wspieramy odbudowę mięśniową oraz gojenie się blizn, dzięki innowacyjnej technologii Indiba Activ, która intensyfikuje procesy regeneracyjne, tym samym przyspieszając proces powrotu do pełnej sprawności.

Ćwiczenia

Z wizyty na wizytę nasi fizjoterapeuci dobierają ćwiczenia adekwatnie do etapu, w jakim znajduje się pacjent, pokazując ćwiczenie, instruując oraz kontrolując pacjenta. Na podstawie przedstawionych ćwiczeń, pacjent jest w stanie samemu w domu ćwiczyć pomiędzy wizytami.

Edukacja

Bardzo ważne w rehabilitacji po zabiegu endoprotezy biodra jest reedukacja chodu oraz codziennych nawyków takich jak mycie, korzystanie z toalety, a nawet poprawne siedzenie. Te i inne rzeczy dowiesz się od naszych doświadczonych terapeutów, którzy krok po kroku wprowadzą Cię w samodzielne życie po zabiegu.

Pamiętaj, że niewłaściwe postępowanie po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego może przyczynić się do jego zwichnięcia, a wtedy potrzebna będzie ponowna operacja.

Nie zwlekaj więc jeśli planujesz zabieg, ktoś z Twojej rodziny lub czytasz ten artykuł, bo właśnie jesteś po zabiegu – zgłoś się do nas!  Nasi wykwalifikowani terapeuci zrobią wszystko, aby postawić Cię znowu na obie nogi.

Umów się na wizytę