Rehabilitacja po endoprotezie biodra 2020-12-18T12:30:49+01:00

Rehabilitacja po endoprotezie biodra

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Zabieg endoprotezoplastyki to ingerencja w środowisko organizmu, która znacząco wpływa na dolegliwości bólowe, zarówno samego stawu, jak i okolicznych tkanek.

Rehabilitacja po operacji endoprotezy biodra jest procesem kilkuetapowym, uzależnionym od wyjściowej ruchomości pacjenta, siły mięśniowej, wieku etc.

Rehabilitacja po endoprotezie biodra ma wiele składowych. Zarówno praca manualna z pacjentem, odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz specjalistyczna edukacja pacjenta są niezmiernie istotne w procesie leczenia.

Terapia manualna w Salveo

Na każdej wizycie wdrażana jest terapia manualna nakierowana na rozluźnienie napiętych tkanek, mobilizację blizny oraz zwiększenie zakresu ruchomości. Dodatkowo w gabinetach Salveo wspieramy odbudowę mięśniową oraz gojenie się blizn, dzięki innowacyjnej technologii Indiba Activ, która intensyfikuje procesy regeneracyjne, tym samym przyspieszając proces powrotu do pełnej sprawności.

Ćwiczenia

Z wizyty na wizytę nasi fizjoterapeuci dobierają ćwiczenia adekwatnie do etapu, w jakim znajduje się pacjent, pokazując ćwiczenie, instruując oraz kontrolując pacjenta. Na podstawie przedstawionych ćwiczeń, pacjent jest w stanie samemu w domu ćwiczyć pomiędzy wizytami.

Edukacja

Bardzo ważne w rehabilitacji po zabiegu endoprotezy biodra jest reedukacja chodu oraz codziennych nawyków takich jak mycie, korzystanie z toalety, a nawet poprawne siedzenie. Te i inne rzeczy dowiesz się od naszych doświadczonych terapeutów, którzy krok po kroku wprowadzą Cię w samodzielne życie po zabiegu.

Pamiętaj, że niewłaściwe postępowanie po zabiegu endoprotezy stawu biodrowego może przyczynić się do jego zwichnięcia, a wtedy potrzebna będzie ponowna operacja.

Nie zwlekaj więc jeśli planujesz zabieg, ktoś z Twojej rodziny lub czytasz ten artykuł, bo właśnie jesteś po zabiegu – zgłoś się do nas!  Nasi wykwalifikowani terapeuci zrobią wszystko, aby postawić Cię znowu na obie nogi.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;