Jakie są główne rodzaje schorzeń w obrębie ręki?

/, Rehabilitacja ręki/Jakie są główne rodzaje schorzeń w obrębie ręki?

Ręka, w rozumieniu całej kończyny górnej, jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów codziennego funkcjonowania. Większość czynności, które każdy z nas wykonuje, wymaga mniejszej lub większej aktywności ręki. W każdym sporcie prawidłowa mobilność i stabilność wszystkich stawów kończyny górnej jest niezbędna.

Jeżeli na któreś z poniższych problemów możesz odpowiedzieć twierdząco:

  • odczuwam dolegliwości bólowe w obrębie ręki, 
  • czuję ból ostry, który pojawia się nagle w trakcie wykonywania jakiejkolwiek czynności ręką,
  • mam ból przewlekły, który trwa od dłuższego czasu,
  • odczuwam ból ręki po przebudzeniu,

zgłoś się do nas. Nasi doświadczeni terapeuci dołożą wszelkich starań, aby zlokalizować, wyeliminować źródło problemu i zadbać o twoje zdrowie.

Różne przyczyny bólu w ręce (kończynie górnej)

Ból w obrębie kończyny górnej może występować pod różną postacią oraz mieć odmienną patogenezę. 

  • Ból przewlekły ma różne podłoże. Może okazać się przetrwałym uszkodzeniem struktur po urazie, może być spowodowany nawarstwianiem się mikrouszkodzeń w obrębie układu kostnego lub mięć związek z przeciążeniem. Najczęściej w odniesieniu do bólu przewlekłego dochodzi do zwyrodnień stawu barkowego, łokciowego lub nadgarstkowego. Może dojść do tendinopatii – czyli zapalenia struktur okołostawowych, która ma charakter zarówno ostry, jak i przewlekły.
  • Ból ostry wywołany jest najczęściej nagłym urazem.

Jeżeli doznałeś urazu, odwiedź nas jak najprędzej – szybka konsultacja oraz wdrożenie terapii, znacząco skraca czas powrotu do pełnej sprawności oraz zmniejsza ryzyko powikłań.

Jak wygląda rehabilitacja kończyny górnej

W naszych gabinetach fizjoterapeuci podchodzą kompleksowo do rehabilitacji zwyrodnień stawu (i ogólnie do rehabilitacji ręki), starając się nie tylko pozbyć objawów bólowych, lecz także poprawić funkcjonowanie układu ruchu, zabezpieczając przed powrotem dolegliwości.

W naszych gabinetach rehabilitacja po urazie jest prowadzona wieloetapowo.

  • W pierwszej kolejności nasi terapeuci wyciszają stan ostry. Wdrażane są działania mające na celu redukcję obrzęku, inicjowanie początkowych procesów regeneracyjnych m. in. za pomocą nowatorskiej technologii Indiba Activ® oraz instruktaż postępowania w domu.
  • Po ustąpieniu stanu ostrego, prowadzona jest diagnostyka uszkodzonych struktur, ustalenie wspólnych celów z pacjentem, przywrócenie prawidłowej ruchomości oraz podtrzymanie lub wzmacnianie siły mięśniowej.
  • Następnie po adekwatnym do uszkodzeń czasie regeneracji, wdrażany jest odpowiedni trening funkcjonalny, aby zabezpieczyć obszar przed ponownym urazem.

Jaki rodzaj rehabilitacji ręki oferujemy w SALVEO Profesjonalna Rehabilitacja Sportowa Ruda Śląska

Większość schorzeń przewlekłych lub bezkontaktowych urazów jest skutkiem wcześniejszych zaburzeń w obrębie działania organizmu. 

Nasi fizjoterapeuci, wykorzystując swoje doświadczenie, starają się znaleźć przyczynę problemu oraz wyeliminować ją. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy w stałym kontakcie z twoim lekarzem.

2023-08-31T14:07:42+02:00