Indiba — jakie są wskazania do zabiegów Indiba Active? Jakich efektów można się spodziewać?

Branża rehabilitacyjna, fizjoterapeutyczna stosuje coraz to nowsze, bardziej efektywne metody przywracania sprawności i niwelowania wszelkiego rodzaju boleści. Jedną z nich jest Indiba Active, w Rudzie Śląskiej staje się bardzo popularna. Jest to terapia, która pomaga na wszelkiego rodzaju kłopoty z mięśniami, stawami czy ścięgnami. W naszym gabinecie mogą Państwo sprawdzić, czym są te zabiegi. A w poniższym artykule wyjaśniamy, jakie są wskazania do terapii Indiba Active oraz jakich efektów i po jakim czasie należy się spodziewać.

Co to jest Indiba Active?

Mimo że Indiba Active jest znana od około 40 lat i została dokładnie przebadana klinicznie, wielu naszych pacjentów nie wie, czym jest ta terapia oraz w jaki sposób może pomóc im uporać się z problemami. W czasie trwania zabiegu wykorzystywane są przepływy prądu radiofrekfencyjnego o częstotliwości 448 kHz oraz terapia manualna lub ruch. Co ważne nie jest on bolesny dla pacjenta. Indiba Active pozwala na przyspieszenie procesów naprawczych tkanek, dzięki wzrostowi ich temperatury. Jak wynika z danych szacunkowych, na całym świecie z tej terapii każdego dnia korzysta około 100.000 pacjentów.

Indiba Active — wskazania do zabiegu

Zastanawiasz się, jak pomaga, na co działa Indiba Active i czy jest właśnie dla Ciebie? Szerzej o tym jak pomaga Indiba pisaliśmy w tym artykule. Zabiegi te mają szerokie zastosowanie. Mogą być wykorzystywane w: rehabilitacji, uroginekologii, medycynie sportowej oraz estetycznej.

Wskazaniami do terapii są m.in.:

  • urazy (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, złamania),
  • kontuzje, stan przeciążenia mięśni, stawów oraz ścięgien,
  • stany pooperacyjne, w tym zrosty pooperacyjne i blizny,
  • stany zapalne, np. kaletki lub torebki stawowej,
  • tendinopatia, czyli zapalenie ścięgien,
  • obrzęki i krwiaki.

Przeciwwskazania do terapii Indiba Active

Wiedząc, co to jest Indiba Active oraz jakie są wskazania do terapii, warto także wspomnieć, kto to nie może skorzystać z zabiegów. Lista przeciwwskazań nie jest długa — znaleźć można na niej ciążę, wszczepione rozruszniki serca i implanty elektroniczne oraz zakrzepowe zapalenie żył, czyli zakrzepicę. Warto jednak zaznaczyć, że zalecane jest każdorazowe skonsultowanie się ze specjalistą przed wdrożeniem terapii Indiba Active, by móc korzystać z niej w pełni bezpiecznie.

Efekty, które daje Indiba Active

Terapia Indiba Active pozwala w krótkim czasie na: rozluźnienie mięśni, regenerację tkanek, dzięki poprawie ich miejscowego metabolizmu, redukcję obrzęków, a także zmniejszenie dolegliwości bólowych. Co ważne zabieg poprawia się krążenie, zmniejszona jest retencja cieczy w organizmie. W związku z tym może on zastępować drenaż limfatyczny, który pozwala na poprawę wyglądu ciała, redukcję cellulitu. Indiba Active umożliwia także zmniejszenie ilości toksyn i produktów przemiany materii krążących w organizmie.

Warto zaznaczyć, że wielu pacjentów czuje efekty terapii Indiba Active już po pierwszym zabiegu. Aby móc jednak osiągnąć maksymalne korzyści, które płyną z niej, należy odbyć serię 6 – 9 wizyt.

Umów się na zbiegi INDIBA Active w SALVEO w Rudzie Śląskiej
2023-03-27T12:37:57+02:00