Fala uderzeniowa – co to jest, jak działa?

Fala uderzeniowa to nowoczesna forma terapii, która z powodzeniem stosowana jest w fizjoterapii. Skąd ta rosnąca jej popularność? Głównie z powodu skuteczności, ale i szerokiego zastosowania. Cierpisz na łokieć tenisisty, masz problemy ze ścięgnem Achillesa, a może walczysz z cellulitem? Działanie fali uderzeniowej pomoże ci zminimalizować ból, zmniejszyć napięcie mięśni czy pobudzić procesy regeneracyjne. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zabiegu? Jak działa fala uderzeniowa i na co pomaga?

W fizjoterapii fala uderzeniowa to fala akustyczna o gwałtownym wzroście ciśnienia osiąganym w krótkim czasie. Całą jej energia przenoszona jest na wybrane tkanki, przez co łatwiej osiągnąć spodziewane rezultaty.

Działanie fali uderzeniowej powoduje konkretne dla zdrowia efekty. Może łagodzić ból, zmniejszać napięcie mięśni, poprawiać ukrwienie czy dotleniać tkanki. Ponadto wśród efektów wymienia się również pobudzenie procesów regeneracyjnych i odpornościowych, zwiększenie produkcji kolagenu czy rozpuszczenie zwapniałych fibroblastów.

Leczenie falą uderzeniową jest całkowicie bezinwazyjne, dlatego często stosuje się je w fizjoterapii i to w wielu dolegliwościach.

Fala uderzeniowa zabiegi – na co pomagają?

Wskazań do przeprowadzenia zabiegów falą uderzeniową jest mnóstwo. Fizjoterapeuta może je zalecić, jeśli pacjent zmaga się z tzw. kolanem skoczka, kolanem biegacza, łokciem tenisisty czy łokciem golfisty. Wówczas zabiegi mają na celu głównie uśmierzenie bólu, zmniejszenie stanu zapalnego i pobudzenie oraz regenerację.

Na co jeszcze pomaga fala uderzeniowa? Wśród wskazań fizjoterapeuci wymieniają stany przeciążeniowe i przewlekłe stany zapalne, zapalenie torebki stawu ramiennego, entezopatie, zespół ciasnoty międzypowięziowej, obrzęki kończyn, wiotką skórę, a nawet cellulit. uszkodzonych tkanek. Równie często zalecana jest fala uderzeniowa na ostrogę piętową. Nieinwazyjna metoda leczenia stymuluje tkanki do regeneracji, poprawia krążenie i ich odżywienie.

Zabiegi falą uderzeniową – jak wyglądają?

Zabiegi falą uderzeniową powinny być wykonywane przez fizjoterapeutów z doświadczeniem. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do dolegliwości i metod leczenia warto skonsultować się ze specjalistami z gabinetu Salveo w Rudzie Śląskiej, gdzie wykonywane są zarówno zabiegi falą uderzeniową, jak i inne.

Umów się na zabieg leczenia falą uderzeniową

Leczenie falą uderzeniową w Rudzie Śląskiej

Leczenie falą uderzeniową odbywa się przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia. Jego głowicę kieruje się precyzyjnie w miejsce bólu, dzięki temu dochodzi do zmniejszenia wszelkich dolegliwości i regeneracji uszkodzonych tkanek. Zabieg trwa krótko, bo zaledwie kilka minut, w zależności od problemu. Aby leczenie przyniosło oczekiwane skutki, sesje muszą być powtarzane. Ile zabiegów fali uderzeniowej trzeba wykonać? O tym zadecyduje fizjoterapeuta. Przeważnie wystarczające jest wykonanie od kilku do kilkunastu sesji.

2022-06-22T11:52:04+02:00