Rehabilitacja stawu barkowego 2020-09-15T09:11:17+02:00

Rehabilitacja stawu barkowego

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Urazy oraz przeciążenia w obrębie stawu barkowego często występują zarówno u osób aktywnych fizycznie, jak i u osób, których praca opiera się na unoszeniu rąk.

Najczęściej powodem przeciążeń, a w konsekwencji urazów jest zły wzorzec ruchu wraz z nieprawidłowym napięciem w obrębie stabilizatorów kompleksu barkowego.

Jakie m.in. schorzenia barku leczymy w Salveo:

Jakie objawy towarzyszą często schorzeniom barku:

 • dolegliwości bólowe podczas unoszenia kończyny w specyficznym zakresie ruchu
 • tkliwość barku i opuchlizna
 • osłabiona siła mięśniowa

Diagnostyka w Salveo

Rehabilitacja barku wymaga kompleksowego i świadomego podejścia terapeuty. Zadaniem fizjoterapeuty jest zlokalizowanie struktur objętych patologią oraz celowana terapia.

Jeżeli do uszkodzenia lub stanu zapalnego w obrębie ścięgna doszło bez konkretnego urazu, wówczas naszym celem jest znalezienie słabego ogniwa w Twoim ciele, które spowodowało nawarstwianie się mikrourazów oraz ewentualne kompensacje.

Co wyróżnia diagnostykę stosowaną w Salveo:

 • całościowe podejście do pacjenta – ze względu na mnogość struktur stawu barkowego, możliwe jest wzajemne nachodzenie się objawów specyficznych dla danego schorzenia
 • zastosowanie testów napięciowych
 • w miarę możliwości – diagnostyka bez inwazyjnego badania artroskopowego

Czasami jednak dodatkowa diagnostyka jest konieczna – wówczas nasi wykwalifikowani terapeuci poprowadzą terapię z uwzględnieniem zabiegu artroskopowego. Jeśli Twój lekarz sugeruje wykonanie artroskopii, warto udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby sprawdzić czy zabieg jest naprawdę konieczny.

Rehabilitacja barku w Salveo

Następnie terapeuci działają na dwóch polach: w miejscu stanu zapalnego, wyciszając go i wspomagając regenerację za pomocą technologii IndibaActiv oraz w miejscu, który powoduje nieprawidłowe kompensacje.

Następnie stopniowo odzyskiwany jest zakres ruchomości wraz z prawidłową stabilizacją kompleksu barkowego.

Niejednokrotnie nasi terapeuci współpracują z Twoim ortopedą, aby zoptymalizować efekty terapeutyczne.

Niezmiernie ważna jest także regeneracja struktur objętych traumą, którą w naszych gabinetach umożliwia technologia IndibaActiv przyspieszając oraz utrwalając efekty terapeutyczne.

Jeśli zatem doskwierają Ci dolegliwości bólowe ze strony barku zapraszamy Cię na wizytę diagnostyczną, gdzie, za pomocą licznych testów, nasi terapeuci pomogą znaleźć Ci przyczynę problemu.

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;