Jak leczyć zatoki? Terapia INDIBA na zatoki

/, ZATOKI/Jak leczyć zatoki? Terapia INDIBA na zatoki

Zapalenie zatok to jedno z najczęstszych schorzeń układu oddechowego, które dotyka wiele osób na całym świecie. Jego objawy mogą być bardzo uciążliwe i wpływać negatywnie na jakość życia pacjenta. W związku z tym istnieje wiele różnych metod leczenia zatok, które mają na celu złagodzenie symptomów i przyspieszenie procesu gojenia. Co na zatoki, jakie sposoby kuracji warto znać?

Chore zatoki — objawy przewlekłego zapalenia zatok

Przewlekłe zapalenie zatok jest stanem chorobowym, w którym błona śluzowa zatok przynosowych, czyli w obrębie nosa, ulega długotrwałemu stanowi zapalnemu. Objawy choroby mogą różnić się w zależności od stopnia jej zaawansowania i przyczyn, jednak wśród najczęstszych można wyróżnić:

  • ból i ucisk w okolicach zatok, który często nasila się w trakcie schylania się lub pod wpływem dotyku,
  • długotrwały katar,
  • trudności w oddychaniu przez nos, uczucie ciągłego jego zatkania,
  • bóle głowy,
  • zmęczenie i osłabienie,
  • utrata węchu lub smaku,
  • suchość w jamie nosowej.

Jeśli podejrzewasz u siebie przewlekłe zapalenie, sprawdź, jak wygląda regeneracja zatok i jakie są możliwości ich leczenia.

Leczenie zatok z użyciem terapii INDIBA w SALVEO w Rudzie Ślaskiej – sprawdź jak możemy Ci pomóc

Terapia Indiba a leczenie zatok

Terapia Indiba to metoda leczenia, która wykorzystuje prąd o wysokiej częstotliwości w celu stymulacji, regeneracji tkanek i poprawy krążenia krwi. W przypadku leczenia zatok polega na wprowadzeniu elektrod do nosa, które przesyłają prąd o wysokiej częstotliwości do błony śluzowej. Działanie Indiba Active prowadzi do poprawy ukrwienia i przyspieszenia procesów regeneracyjnych, co przyczynia się do redukcji stanu zapalnego i łagodzenia objawów zatokowego zapalenia błony śluzowej.

Terapia ta jest stosunkowo nową metodą leczenia zatok, a jej skuteczność w tym zakresie jest wciąż badana i omawiana wśród specjalistów. Niemniej jednak wiele badań sugeruje, że terapia Indiba może być skuteczną formą leczenia zatok, szczególnie w przypadku ich przewlekłego zapalenia, gdzie konwencjonalne metody leczenia często okazują się nieskuteczne. Terapia Indiba jest także bezpieczna i praktycznie bezbolesna, co sprawia, że jest dobrze tolerowana przez pacjentów.

Pozostałe metody leczenia przewlekłego zapalenia zatok

Osoby, którym zależy na tradycyjnych metodach leczenia, mogą zdecydować się także na inne metody kuracji przewlekłego zapalenia zatok. Specjaliści rekomendują przede wszystkim leczenie farmakologiczne lekami przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi lub steroidowymi. Mogą one być podawane doustnie lub w postaci aerozoli do nosa. Dobrym sposobem na kurację jest także terapia inhalacyjna, która polega na wdychaniu pary wodnej z dodatkiem soli fizjologicznej. Co ważne w niektórych przypadkach konieczna może okazać się interwencja chirurgiczna, która ma na celu usunięcie zmienionej chorobowo tkanki lub rozszerzenie drożności zatok.

Po wyleczeniu się bardzo ważne jest dbanie o higienę nosa, unikanie palenia oraz redukcja czynników, które mogą nasilać stan zapalny zatok (np. alergeny). Pozwoli to na zmniejszenie ryzyka nawrotu choroby.

Zapytaj o leczenie zatok z użyciem terapii INDIBA w SALVEO w Rudzie Ślaskiej
2023-05-08T11:29:27+02:00