Nasi specjaliści 2023-09-14T11:16:30+02:00

Fizjoterapeuci, rehabilitanci, specjaliści w SALVEO Ruda Śląska

Żaneta Kalecińska

Żaneta Kalecińska fizjoterapeuta SALVEO

Jestem współwłaścicielem gabinetu fizjoterapii w Rudzie Śląskiej Salveo, który staram się ciągle rozwijać. Z wykształcenia jestem technikiem masażystą z wieloletnim doświadczeniem, pogłębiającym swoją wiedzę na licznych kursach. Prywatnie jestem fanką sportu, przede wszystkim piłki nożnej, a od niedawna również boksu tajskiego.

Ulubione narzędzia pracy poza własnymi rękoma? Oczywiście Indiba i pinoterapia. W pracy chętnie wykorzystuję również terapię narzędziową IASTM oraz MTG. Większość moich pacjentów to pacjenci z problemami bólowymi kręgosłupa oraz sportowcy. Staram się, żeby wizyty odbywały się w swobodnej wręcz rodzinnej atmosferze.. Moje motto? „Najważniejsze żeby pacjent był zadowolony”

Olga Piotrowska

Fizjoterapeuta Ruda Śląska Salveo

Zajmuję się fizjoterapią uroginekologiczną. Jestem absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Fizjoterapia oraz Niepublicznego Zespołu Placówek Oświatowych Elpax im. Johna Lennona na kierunku Technik masażysta.

Regularnie pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach i webinarach dotyczących terapii blizn, fizjoterapii okołoporodowej, nietrzymania moczu oraz zdrowego dna miednicy.

Kursy i szkolenia:
Farmakoterapia w uroginekologii, Fizjoterapia uroginekologiczna – wprowadzenie, Zaburzenia kontroli trzymania moczu u kobiet, INDIBA: Uroginekologia, Kompleksowa fizjoterapia w uroginekologii, Fizjoterapia kobiet w okresie okołoporodowym, Praca z tkanką łączną w terapii blizn, Postępowanie fizjoterapeutyczne w terapii blizn, Kompleksowa terapia blizny, Aktywność fizyczna kobiet w ciąży

Aleksandra Jastrzębska

fizjoterapeutka uroginekologiczna Ruda Śląska Ola Jastrzębska

Jestem fizjoterapeutką uroginekologiczną. Moja praca to nie tylko zawód, ale i pasja, która napędza mnie do codziennego wsparcia kobiet w ich drodze do zdrowia i komfortu.

W mojej pracy kładę ogromny nacisk na sumienność i doświadczenie. Rozumiem, jak ważne jest indywidualne podejście do każdej pacjentki, dlatego staram się słuchać i zrozumieć ich potrzeby. Moje doświadczenie pozwala mi dopasować zabiegi i techniki pracy, aby skutecznie pomoc rozwiązać ich dolegliwości.

Jestem osobą otwartą i pomocną, zawsze gotową odpowiedzieć na pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Moim celem jest nie tylko eliminowanie dolegliwości, ale i tworzenie atmosfery zaufania i komfortu. Cieszę się, że mogę być częścią drogi do poprawy zdrowia i jakości życia moich pacjentek. Zapraszam serdecznie do naszego gabinetu, gdzie razem możemy pracować nad Twoim dobrostanem!

Jakub Kraszewski

Jestem magistrem fizjoterapii. Ukończyłem Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Specjalizuję się w terapii pacjentów ortopedycznych. W swojej codziennej pracy wykorzystuję techniki m.in takie jak suche igłowanie, pinopresurę czy kinesiotaping. Zajmuję się również fizjoterapią stomatologiczną oraz wykonuję indywidualne wkładki ortopedyczne.

Pomoc w powrocie pacjenta do pełni zdrowia jak i profilaktyka jego zdrowia jest moją pasją i motywacją. Od najmłodszych lat jestem związany z szeroko pojętym sportem i aktywnością, dlatego pracując z pacjentami, wdrażam kinezyterapię, która ma im dać możliwość najlepszego ruchu.

Weronika Kostrzewa

fizjoterapeutka Weronika Kostrzewa

Fizjoterapeuta z pasji i zaangażowania. Cechuje mnie indywidualne oraz holistyczne podejście do pacjenta łącząc ciało z duchem jako całość aby jak najlepiej zrozumieć istotę problemu. Łączę zróżnicowane techniki starając się eliminować przyczynę problemu, a nie tylko jego skutek.
Terapia, którą wykorzystuję w swojej praktyce jest oparta na odpowiednim wywiadzie i szczegółowym badaniu pacjenta, dzięki którym możliwe jest stworzenie indywidualnego planu terapeutycznego.

Aleksandra Gonatrek

Ukończyłam studia licencjackie oraz magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Bardzo istotną częścią wizyty jest dla mnie wywiad oraz badanie, co pozwala mi zdiagnozować problem pacjenta oraz przeanalizować mechanizmy jego powstania.

Staram się stale rozwijać, dlatego biorę udział w wielu kursach specjalistycznych z zakresu fizjoterapii. W pracy wykorzystuję m.in. terapię manualną, igłoterapię, pinoterapię, terapię narzędziową, elementy terapii mięśniowo-powięziowej i czaszkowo-krzyżowej oraz trening funkcjonalny. Oprócz fizjoterapii ortopedycznej zajmuję się również fizjoterapią stomatologiczną oraz wykonuję indywidualne wkładki ortopedyczne.

Na co dzień trenuję również sporty walki, co pozwala mi lepiej zrozumieć biomechanikę sportów oraz mechanizmy powstawania urazów.

Aneta Rożak

fizjoterapeutka w Rudzie Śląskiej Salveo Aneta Rożak

Ukończyłam Śląski Uniwersytet w Katowicach. Na co dzień w swojej pracy zajmuję się rehabilitacją ortopedyczną, regeneracją sportową oraz fizjoterapią stomatologiczną. Praca jest moją pasją dlatego często biorę udział w szkoleniach oraz kursach zawodowych, by poszerzać swoją wiedzę. W pracy wykorzystuję elementy terapii manualnej, terapii tkanek miękkich, suche igłowanie, kinesiotaping oraz ćwiczenia. Dodatkowo w pracy wspomagam się urządzeniem marki INDIBA S.A, falą uderzeniową oraz dobieram indywidualnie wkładki ortopedyczne.

Od najmłodszych lat jestem osobą aktywną fizycznie, dlatego wiem jak ważny jest szybki powrót do ulubionej aktywności fizycznej po kontuzji, bądź chorobie. Wolne chwile poświęcam aktywnemu wypoczynkowi w postaci trekkingu górskiego oraz wspinaczce sportowej.

Katarzyna Czubala

Katarzyna Czubala gabinet fizjoterapii i fizjoestetyki Ruda Śląska Salveo

Z wykształcenia jestem technikiem masażystą. W Salveo Ruda Śląska zajmuję się szeroko pojętą fizjoestetyką oraz masażem liftingującym. To tajemnicze pojęcie „fizjoestetyka” w rzeczywistości jest niczym innym jak pracą z Twoim ciałem, ale ESTETYCZNIE.

Pomagam głównie kobietom w zrzuceniu zbędnych centymetrów z miejsc w których są niemile widziane. Dodatkowo pomogę Ci również w poprawie wyglądu twarzy, szyi i dekoltu. Przeprowadzam terapię AntiAging zarówno z pomocą urządzeń wykorzystujących technologię INDIBA (zabiegi Indiba) jak i manualnie Autorskim Liftingującym Masażem BelViso. Swoje terapie wzbogacam o taping estetyczny twarzy, szyi oraz dekoltu. Możesz się do mnie zgłosić z każdym problemem dotyczącym wyglądu twojego ciała, a ja ułożę dla Ciebie plan, w którym wspólnie poradzimy sobie z takimi problemami.

Małgorzata Drzewiecka

fizjoterapeuta w Rudzie Śląskiej Salveo Małgorzata Drzewiecka

Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Mam 24-letnie doświadczenie kliniczne. Pracowałam na oddziałach zabiegowych: „Chirurgia Ogólna”, „Ginekologia i Położnictwo”. Pod moja opieką znajdowali się też pacjenci onkologiczni. Zajmuję się w fizjoterapią uroginekologiczną. Posiadam liczne kursy i szkolenia w tym zakresie. Przez cały czas podnoszę swoje kwalifikacje. Na co dzień pracuję z pacjentkami przygotowującymi się do ciąży, w ciąży i po porodzie, z bliznami, z rozejściem mięśnia prostego brzucha, z pacjentkami mającymi: nietrzymanie moczu i stolca, obniżenia narządów miednicy mniejszej, bolesne miesiączki, endometriozę, zaburzenia seksualne oraz z pacjentkami, które przygotowują się do zabiegów lub operacjiginekologicznych i urologicznych a także po.
Uroginekologia nie dotyczy tylko kobiet, coraz częstszymi moimi pacjentami są również mężczyźni. W tym zakresie również posiadam kursy.
W swojej praktyce wykorzystuję m.in. techniki manualne, mięśniowo-powięziowe, wisceralne, elektrostymulację, pessary i tampony oraz technologię Indiba Deep Care opartą o sprawdzony System Proionic.