Wodór to substancja chemiczna znana nam od najmłodszych lat. Warto jednak zaznaczyć, że nie wszystko na jej temat powiedzą nam w szkole. Mało kto wie, że pierwiastek ten ma doskonały wpływ na nasze zdrowie. Aby zadbać o swoją kondycję, warto zdecydować się na inhalacje wodorem. Jak wyglądają? Na co i komu pomogą? Na te i inne pytania związane z terapią odpowiadamy poniżej.
Spis treści:
Jak wygląda leczenie wodorem?
W naszym gabinecie umożliwiamy pacjentom leczenie wodorem, które doskonale wpływa na kondycję całego ciała. Metoda inhalacji jest najskuteczniejszym sposobem wprowadzenia substancji do organizmu. Poprzez przewód nosowy wdycha się ją do organizmu. Swój maksymalny poziom w osoczu osiąga w ciągu około 30 minut, dlatego konieczne jest, aby jednorazowo sesja trwała co najmniej pół godziny. Działanie wodoru utrzymuje się w organizmie przez około 30 godzin po zakończeniu inhalacji. Co ważne wielu pacjentów odczuwa pierwsze pozytywne efekty już po pierwszej terapii, jednak warto powtarzać sesje dla uzyskania lepszych rezultatów.
Dla kogo sprawdzą się inhalacje wodorem? Wskazania
Inhalacje wodorem są przeznaczone dla każdego. Ta metoda terapii jest nieinwazyjna oraz nie powoduje skutków ubocznych, dlatego mogą skorzystać z niej osoby dorosłe (w tym kobiety w ciąży oraz seniorzy), a także dzieci. Doskonale sprawdza się dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić kompleksowo działanie swojego ciała, zadziałać profilaktycznie, a także gdy potrzebują relaksu i regeneracji. Z inhalacji wodorem bardzo często korzystają sportowcy, w ramach regeneracji sportowej, którzy chcą zwiększyć wydolność swojego organizmu oraz przyspieszyć regenerację po wysiłku.
Przeciwwskazania do leczenia wodorem
Wiele osób, zwłaszcza borykających się z poważnymi schorzeniami zastanawia się, czy może skorzystać z inhalacji wodorem. Pierwiastek ten jest w pełni bezpieczny dla ludzkiego organizmu, dlatego nie ma żadnych przeciwwskazań do wdrożenia terapii do procesu leczenia. Bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako profilaktyka, ale także wsparcie tradycyjnych metod leczenia.
Jakie efekty dają inhalacje wodorem?
Wpływ wodoru na organizm człowieka jest nieoceniony. Dzięki inhalacjom możliwe jest znaczące zmniejszenie ilości wolnych rodników. Wynika to z jego antyoksydacyjnych właściwości. W związku z tym inhalacje wodorem pozwalają na spowolnienie starzenia się organizmu. Dodatkowo terapia wodorowa umożliwia:
- przyspieszenie powrotu do zdrowia po przejściu COVID-19;
- zmniejszenie objawów suchego oka i stymulację naturalnej produkcji łez;
- wzmocnienie odporności;
- zniwelowanie chronicznego zmęczenia, przywrócenie witalności;
- poprawę jakości snu;
- polepszenie pamięci i koncentracji;
- zwiększenie zdolności organizmu do regeneracji;
- szybszy powrót do sprawności po urazach;
- poprawę wyników sportowych.
Leczenie wodorem metodą inhalacji bardzo dobrze sprawdza się jako sposób na relaks i poprawę urody, ale także jako wsparcie w leczeniu wielu różnych schorzeń, takich jak np.: alergia, astma, choroba Parkinsona, choroba wieńcowa, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, reumatyzm, stwardnienie rozsiane czy wrzody. Nie może jednak zastępować konwencjonalnej medycyny.