test 2022-11-14T11:01:32+01:00

Rehabilitacja kręgosłupa

  • Skorzystaj z najnowszych technologii
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

• Nie jesteś w stanie wykonywać swoich obowiązków z powodu dolegliwości bólowych kręgosłupa?
• Masz zdiagnozowane zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów?
• Musisz rezygnować z niektórych aktywności z powodu bólu?

Nieważne, czy jesteś profesjonalnym sportowcem, czy wykonujesz pracę, która wymaga siedzenia przez ponad 8 godzin. Pomożemy Ci!

W naszym gabinecie do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie – ćwiczenia jak i sam proces rehabilitacji dobieramy pod konkretnego pacjenta. Dodatkowo nasz wykwalifikowany personel korzysta z innowacyjnej technologii INDIBA® Activ.

Rehabilitujemy w zakresie:

• zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów kręgosłupa
• dyskopatii
• wad postawy
• po operacji kręgosłupa.

Umów się jak najszybciej! Nasi rehabilitanci sprawią, że znów będziesz mógł w pełni cieszyć się życiem.

Umów się na wizytę

Rehabilitacja kręgosłupa – nie zwlekaj i pozbądź się bólu

Problemy z kręgosłupem ma już coraz więcej osób i to niezależnie od wieku czy aktywności fizycznej. Cierpisz na bóle szyi? Zmagasz się z dyskopatią lędźwiową lub szyjną? A może masz rwę kulszową, udową lub barkową? Nie czekaj i skorzystaj z zabiegów rehabilitacyjnych na kręgosłup. Specjaliści pomogą ci wrócić do sprawności nie tylko w przypadku zdiagnozowanych zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, wskażą też odpowiednią rehabilitację i ćwiczenia na konkretne wady postawy czy przyspieszą proces rekonwalescencji po przebytych operacjach.

Rehabilitacja kręgosłupa – zabiegi

Zastanawiasz się, jakie zabiegi rehabilitacyjne na kręgosłup lędźwiowy będą najlepsze? A może co sprawi, że szybciej pozbędziesz się bólu spowodowanego rwą kulszową? O najlepsze dopasowanie zabiegów do dolegliwości zadba doświadczony specjalista. Indywidualnie dobierze metody leczenia do stanu zdrowia i potrzeb pacjenta. W przypadku rehabilitacji kręgosłupa szyjnego poza tradycyjną terapią manualną można wykorzystać nowoczesną technologię Indiba Activ oraz falę uderzeniową. To fizjoterapeuta zdecyduje co będzie bezpieczne, ale i skuteczne w konkretnej sytuacji.

Rehabilitacja na kręgosłup – wskazania

Kręgosłup to jeden z najważniejszych elementów całego ciała. Kiedy zaczyna szwankować, dolegliwości mogą być znacznie poważniejsze niż się wydaje. Jakie są wskazania do rehabilitacji kręgosłupa? Między innymi:

stany po złamaniach kręgosłupa na różnych odcinkach
dyskopatie kręgosłupa
bóle kręgosłupa o nieustalonej przyczynach
zwyrodnienia kręgosłupa
rwa kulszowa
rwa barkowa
rwa udowa
kręgozmyk
operacje w obrębie kręgosłupa

.

Rehabilitacja kręgosłupa – dlaczego warto?

Najważniejszym powodem do rehabilitacji kręgosłupa lędźwiowego czy szyjnego jest po prostu eliminacja bólu. Popularne tabletki przeciwbólowe czasami nie są wystarczające, by pozbyć się uciążliwych dolegliwości. W niektórych przypadkach lepszym i skuteczniejszym rozwiązaniem jest po prostu fizjoterapia kręgosłupa. Często może ona pomóc zlikwidować przyczyny bólu czy ograniczenia ruchomości. Przykładowo rehabilitacja rwy kulszowej, która jest niestety dosyć popularna, obejmuje również redukcję stanu ostrego. Odpowiednie leczenie jest kluczowe i możliwie najszybszym powrocie do zdrowia.

Umów się na rehabilitację kręgosłupa do Salveo w Rudzie Śląskiej

Rehabilitacja kręgosłupa Ruda Śląska

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa czy fizjoterapia wad postawy wymaga konsultacji ze specjalistą, który zaplanuje odpowiednie leczenie. Chcesz zapisać się na zabiegi na kręgosłup na Śląsku? Zapisz się na wizytę w Salveo. Pracujący w naszym gabinecie fizjoterapeuci pomogą ci nie tylko zminimalizować ból pleców, ale też doradzą w kwestii rehabilitacji ręki, rehabilitacji biodra czy rehabilitacji kolana. Nie czekaj i już dzisiaj umów się na konsultację w Salveo.