Łokieć tenisisty i łokieć golfisty 2020-09-15T09:35:30+02:00

Łokieć tenisisty i łokieć golfisty

 • Skorzystaj z najnowszych technologii
 • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę

Łokieć tenisisty i łokieć golfisty są najczęstszymi dysfunkcjami w obrębie stawu łokciowego.

Najczęściej są to nawarstwiające się mikrourazy w okolicy ścięgna powodujące ból oraz upośledzenie motoryki.

Schorzenie występuje zarówno w przypadku błędów w treningu sportowym, jak i w długotrwałej pozycji lub zadaniach ruchowych.

Najczęstszymi objawami są:

 • Ostry promieniujący i przeszywający ból podczas wysiłku czy unoszenia cięższych przedmiotów
 • Obrzęk oraz tkliwość
 • Ograniczenie ruchomości oraz sztywność stawu łokciowego lub nadgarstkowego

Niezmiernie ważnym i najczęściej bagatelizowanym zaleceniem w ostrym stadium entezopatii okolic stawu łokciowego jest odciążenie i częściowe wyłączenie tej części ciała z życia codziennego. Nie oznacza to jednak całkowitego usztywnienia kończyny, co można przeczytać w niektórych zaleceniach. Szybkie wdrożenie leczenia jest kluczowym elementem postępowania.

Terapia opiera się na dogłębnej biomechanicznej analizie wzorców ruchowych, zarówno stawu barkowego jak i kręgosłupa, aby wykryć źródło problemu i wyeliminować możliwość nawrotu schorzenia.

W naszym gabinecie pracujemy wraz z technologią IndibaAcitv, która idealnie sprawdza się w zwalczaniu zarówno stanu ostrego, jak i przewlekłego. Dzięki IndibaActiv terapia pozwala na szybsze efekty, utrwalając pracę terapeuty oraz przyspieszając procesy regeneracji tkanek. Nasi terapeuci stosują techniki manualne oraz ćwiczenia, które mają na celu wyrównanie dysbalansu mięśniowego. W końcowym etapie fizjoterapeuci edukują pacjenta oraz dają zalecenia stanowiące profilaktykę przed ponownym incydentem.

Jeśli więc odczuwasz ból łokcia, masz problem z bólem podczas ćwiczeń lub odczuwasz dyskomfort i ograniczenie ruchomości, to koniecznie zgłoś się do nas!

Umów się na wizytę
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię tematCzytaj więcej


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".

   ;