Łokieć tenisisty i łokieć golfisty 2023-05-10T16:56:34+02:00

Łokieć tenisisty i łokieć golfisty

  • Skorzystaj z najnowszych technologii w fizjoterapii i rehabilitacji
  • Zamień ból i ograniczenia ruchowe na ulgę i pełną sprawność
Umów się na wizytę, leczenia łokcia golfisty i łokcia tenisisty

Łokieć tenisisty i łokieć golfisty są najczęstszymi dysfunkcjami w obrębie stawu łokciowego.

Najczęściej są to nawarstwiające się mikrourazy w okolicy ścięgna powodujące ból oraz upośledzenie motoryki.

Schorzenie występuje zarówno w przypadku błędów w treningu sportowym, jak i w długotrwałej pozycji lub zadaniach ruchowych.

Najczęstszymi objawami łokcia tenisisty i łokcia golfisty są:

  • ostry promieniujący i przeszywający ból podczas wysiłku czy unoszenia cięższych przedmiotów;
  • obrzęk oraz tkliwość;
  • ograniczenie ruchomości oraz sztywność stawu łokciowego lub nadgarstkowego.

Niezmiernie ważnym i najczęściej bagatelizowanym zaleceniem w ostrym stadium entezopatii okolic stawu łokciowego jest odciążenie i częściowe wyłączenie tej części ciała z życia codziennego. Nie oznacza to jednak całkowitego usztywnienia kończyny, co można przeczytać w niektórych zaleceniach. Szybkie wdrożenie leczenia, fizjoterapii schorzenia łokcia golfisty i łokcia tenisisty jest kluczowym elementem postępowania.

Terapia opiera się na dogłębnej biomechanicznej analizie wzorców ruchowych, zarówno stawu barkowego jak i kręgosłupa, aby wykryć źródło problemu i wyeliminować możliwość nawrotu schorzenia.

Indiba Activ na łokieć golfisty i łokieć tenisisty, nasze metody leczenia

W naszym gabinecie pracujemy wraz z technologią IndibaAcitv, która idealnie sprawdza się w zwalczaniu zarówno stanu ostrego, jak i przewlekłego. Dzięki IndibaActiv terapia pozwala na szybsze efekty, utrwalając pracę terapeuty oraz przyspieszając procesy regeneracji tkanek. Nasi terapeuci stosują techniki manualne oraz ćwiczenia, które mają na celu wyrównanie dysbalansu mięśniowego. W końcowym etapie fizjoterapeuci edukują pacjenta oraz dają zalecenia stanowiące profilaktykę przed ponownym incydentem.

Jeśli więc odczuwasz ból łokcia, masz problem z bólem podczas ćwiczeń lub odczuwasz dyskomfort i ograniczenie ruchomości, to koniecznie zgłoś się do nas!

Umów się na wizytę