Jakie są główne rodzaje schorzeń w obrębie ręki?

//Jakie są główne rodzaje schorzeń w obrębie ręki?

Ręka w rozumieniu całej kończyny górnej jest niewątpliwie nieodłącznym elementem codziennego funkcjonowania. Większość czynności, które każdy z nas wykonuje, wymaga mniejszej lub większej aktywności ręki. W każdym sporcie prawidłowa mobilność i stabilność wszystkich stawów kończyny górnej jest niezbędna.

Jeżeli odczuwasz dolegliwości bólowe w obrębie ręki, zgłoś się do nas. Nasi doświadczeni terapeuci dołożą wszelkich starań, aby zlokalizować i wyeliminować źródło problemu.

Ból w obrębie kończyny górnej może występować pod różną postacią oraz mieć odmienną patogenezę. Ból dzieli się ze względu na czas trwania: ostry, podostry i przewlekły. Ból przewlekły ma różne podłoże, może okazać się przetrwałym uszkodzeniem struktur po urazie, może być spowodowany nawarstwianiem się mikrouszkodzeń w obrębie układu kostnego lub mięć związek z przeciążeniem. Najczęściej w odniesieniu do bólu przewlekłego dochodzi do zwyrodnień stawu barkowego, łokciowego lub nadgarstkowego. Może dojść do tendinopatii – czyli zapalenia struktur okołostawowych, która ma charakter zarówno ostry, jak i przewlekły.

W naszych gabinetach fizjoterapeuci podchodzą kompleksowo do rehabilitacji zwyrodnień stawu, starając się nie tylko pozbyć objawów bólowych, lecz także poprawić funkcjonowanie układu ruchu, zabezpieczając przed powrotem dolegliwości.

Znaczna część pacjentów, którzy zwracają się do nas z ostrym bólem wskazuje uraz jako czynnik wywołujący. Jeżeli doznałeś urazu – nie zwlekaj – jak najszybsza konsultacja oraz wdrożenie terapii znacząco skraca czas powrotu do pełnej sprawności oraz zmniejsza ryzyko powikłań.

W naszych gabinetach rehabilitacja po urazie jest prowadzona wieloetapowo.

 • W pierwszej kolejności nasi terapeuci wyciszają stan ostry. Wdrażane są działania mające na celu redukcje obrzęku, inicjowanie początkowych procesów regeneracyjnych m. in. za pomocą nowatorskiej technologii Indiba Activ®, instruktaż postępowania w domu.
 • Po ustąpieniu stanu ostrego, prowadzona jest diagnostyka uszkodzonych struktur, ustalenie wspólnych celów z pacjentem, przywrócenie prawidłowej ruchomości oraz podtrzymanie lub wzmacnianie siły mięśniowej.
 • Następnie po adekwatnym do uszkodzeń czasie regeneracji, wdrażany jest odpowiedni trening funkcjonalny, aby zabezpieczyć obszar przed ponownym urazem.

W odniesieniu do kończyny górnej w gabinetach Salveo świadczymy usługi w obrębie:

 • Rehabilitacja po złamaniach ręki / nadgarstka
 • Rehabilitacja po zwichnięciu barku / nadgarstka
 • Rehabilitacja po zabiegach endoskopowych w obrębie barku
 • Rehabilitacja po operacjach
 • Rehabilitacji po endoprotezo plastyce stawu barkowego
 • Rehabilitacja zwyrodnienia barku / łokcia / nadgarstka
 • Łokieć tenisisty / golfisty
 • Cieśń nadgarstka
 • Urazy w obrębie stożka rotatorów
 • Inne

Większość schorzeń przewlekłych lub bezkontaktowych urazów jest skutkiem wcześniejszych zaburzeń w obrębie działania organizmu. W Salveo fizjoterapeuci, wykorzystując swoje doświadczenie, starają się znaleźć przyczynę problemu oraz wyeliminować ją. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, jesteśmy w stałym kontakcie z Twoim specjalistą.

2020-04-22T11:10:47+00:00
close Powered by Medidesk
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonię do Ciebie!


* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej. Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Rejestracja
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię tematCzytaj więcej


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Salveo, ul. Pocztowa 7/1, 41-710 Ruda Śląska w celach marketingowych oraz dla prawidłowej realizacji usługi "umów wizytę".